• ارتقای دستورالعمل «حاکمیت شرکتی» برای حمایت از منافع سهامداران

  سیمای اقتصادی:سید مصطفی علوی، رئیس اداره نظارت بر حسابرسان معتمد و گزارشگری مالی سازمان بورس با اشاره به برخی از تغییرات قابل توجه در دستورالعمل جدید حاکمیت شرکتی در سال ۱۴۰۱، گفت: مشمول شدن شرکت‌های بازار پایه به اجرای این دستورالعمل، حذف موادی که قابلیت اجرا نداشتند، الزام به گزارشگری پایداری شرکت‌ها، الزام به تشکیل کمیته ریسک، ساختارمند شدن کمیته‌های تخصصی هیئت مدیره، تائید معاملات اشخاص وابسته توسط کمیته‌های حسابرسی و اخذ نظر گزارش کارشناس رسمی در خصوص معاملات دارایی‌هایی مانند دارایی‌های ثابت مشهود از جمله این تغییرات هستند.

 • دیدگاه ۵۰ نماینده مجلس در خصوص مهمترین اقدامات سازمان بورس

  سیمای اقتصادی:پایگاه خبری بازار سرمایه ایران در قالب یک نظرسنجی، اقدام به جمع‌آوری پاسخ ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مهمترین اقدامات سازمان بورس در سال ۱۴۰۱ کرده است که در این گزارش به مشروح جواب نمایندگان مردم به سوال این نظرسنجی می‌پردازیم.

 • معامله ۱۷۹هزار تن انواع محصول در بورس کالا

  سیمای اقتصادی::تالارهای مختلف بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۹ فروردین ماه میزبان معامله ۱۷۹ هزار و ۳۳۱ تن انواع کالا و محصول بود.

 • برنامه‌های سازمان بورس برای تقویت اعتماد عمومی در سال ۱۴۰۲

  امیرمهدی صبایی با اشاره به اجرای طرح‌هایی مانند بسته حمایتی ۱۰ بندی که مانع از ریزش بیشتر هیجانی بازار در سال ۱۴۰۱ شد، گفت: در سال جدید برنامه‌هایی در راستای ارتقا نظارت بر بازار پیش‌بینی شده که می‌تواند کمک کننده به تقویت اعتماد عمومی به بازار سرمایه باشد. از جمله این برنامه‌ها تمرکز بر شناسایی و رسیدگی به تخلفات کلان و سازمان یافته بازار (در قالب طرحی به نام «بورسبان» که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد)، تقویت نظارت پیشگیرانه، اصلاح مدل کسب و کاری در حوزه بازارگردانی، رسیدگی به تخلفات در حوزه معاملات الگوریتمی و … است که جزئیات آن به تدریج در سال جدید به اطلاع بازار و سهامداران خواهد رسید.

 • استخدام سه هزار نفر در سال جدید

  رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از اخذ مجوز استخدام دو هزار و ۹۱۴ نفر در این سازمان در سال جدید خبر داد.

 • گواهی شمش طلا، ارزش بازار صندوق‌های طلا را افزایش می‌دهد

  علیرضا ناصرپور گفت: مارکت کپ (ارزش بازار) صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا نزدیک ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان است که با امکان سرمایه‌گذاری در معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا، ارزش بازار این صندوق‌ها می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 • ۱۴۰۲، سال عمق‌بخشی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری است

  سیمای اقتصادی:مجید عشقی با حضور در اولین قسمت برنامه «صف اول» شبکه خبر در سال ۱۴۰۲ به سوالات مختلفی پاسخ داد و در بخشی از سخنان خود گفت: بازار سرمایه در بلند مدت بیشترین بازدهی را نسبت به سایر بازارها دارد و افرادی که با فروش دارایی مورد نیاز خود وارد بورس می‌شوند، با رفتار هیجانی زیان می‌کنند. اگر برخی توانایی تحلیل ندارند، ‌ به صورت غیرمستقیم و از طریق صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری کنند.

 • اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال ۱۴۰۲ اعلام شد

  سیمای اقتصادی :دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پیام نوروزی خود،‌ با اشاره به اقدامات صورت گرفته سازمان بورس در سال ۱۴۰۱، به تشریح اولویت‌های این سازمان در سال ۱۴۰۲ پرداخت.

 • پیام نوروزی مدیرعامل بورس کالای ایران

  مدیرعامل بورس کالای ایران فرارسیدن سال نو، بهار طبیعت و تقارن خجسته آن با بهار قرآن، ماه مهمانی خدا که نویدبخش سالی سرشار از برکت و بهروزی است را در پیامی به هموطنان عزیز و فعالان اقتصادی به ویژه فعالان بازار سرمایه تبریک گفت.

 • گواهی سپرده شمش به سرمایه‌گذاری در بازار طلا رونق می دهد

  سیمای اقتصادی:هومن زنگنه، عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر ایران گفت: اجرای برنامه‌ریزی بورس کالا برای عرضه شمش طلا با استفاده از ابزار گواهی سپرده، تعداد متقاضیان سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش خواهد داد؛ همچنین با معافیت مالیاتی گواهی سپرده شمش طلا به نظر می‌رسد باید منتظر رونق زیاد این معاملات باشیم.

 • افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو تکذیب نشد

  سیمای اقتصادی:سپهر دادجوی توکلی، مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت گفت: طرح موضوع افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است اما واقعی نیست، در واقع بر اساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودروها بین ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند اما در بعضی خودروها این عدد می‌تواند کمتر از ۳۰ درصد و در برخی از خودروها نیز می‌تواند بیشتر از ۷۰ درصد باشد؛ لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد اما دقیق نیست.

 • فهرست تاییدیه‌ی کالاهای عرضه‌شده در بورس مشمول بخشودگی مالیاتی

  سیمای قتصادی:معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور فهرست تاییدیه کالاهای عرضه شده در بورس کالا را جهت اعمال بخشودگی موضوع ماده (۱۴۳) قانون مالیات¬های مستقیم به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرد.

 • صفحه اختصاصی تالار شمش طلا در سایت بورس کالا راه اندازی شد

  سیمای اقتصادی:بورس کالای ایران در پی راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا و ارایه خدمات مطلوب به سرمایه‌گذاران، صفحه اختصاصی تالار شمش طلا را در سایت رسمی خود ایجاد کرده است که همه علاقه مندان به بازار طلا می توانند با مراجعه به آدرس https://gold.ime.co.ir ،تابلوی معاملات، سوال های متداول، مشخصات و سابقه معاملات را مشاهده کنند.

 • پایانه های فروشگاهی نظام مالیاتی سنتی را به نظامی کارآمد و مدرن تبدیل می‌کند

  سیمای اقتصادی:رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه پایانه های فروشگاهی نظام مالیاتی سنتی را به نظامی کارآمد و مدرن تبدیل می‌کند گفت: اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از ماموریت‏های اصلی این سازمان از ابتدای دولت مردمی سیزدهم بوده که هم اینک در آستانه اجرای مرحله سوم آن قرار داریم.

 • تبدیل‌شدن «تمدن» به برند ملی با استاندارد بین‌المللی

  سیمای اقتصادی:مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در پیامی به مناسبت یازدهمین سالروز تاسیس شرکت گفت: حفظ و ارتقاء جایگاه برتر در صنعت تأمین سرمایه کشور و تبدیل ‌شدن به برند ملی در ارائه محصولات و خدمات در سطح استانداردهای بین المللی از راهبردهای استراتژیک شرکت می‌باشد.

 • چهارمین نشست خبری رئیس سازمان بورس برگزار شد

  سیمای اقتصادی:چهارمین نشست خبری رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان بورس با اصحاب رسانه امروز (دوشنبه ۲۲ اسفند) در سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

 • سیمان در صدر معاملات بورس کالا

  تالار سیمان بورس کالای ایران روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه میزبان دادوستد یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۱ تن سیمان بود.

 • برخورد قاطع‌ با پدیده فرار مالیاتی سرعت می‌گیرد

  سیمای اقتصادی:رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با هم‌افزایی و هماهنگی ویژه میان سازمان امور مالیاتی، پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضایی و تدوین برنامه اقدام مشترک، شاهد تسریع و تقویت برخورد مؤثر و قاطع‌تر با پدیده مذموم فرار مالیاتی خواهیم بود.

 • ارزش معاملات بورس کالا از یک هزار همت در سال ۱۴۰۱ عبور کرد

  سیمای اقتصادی::رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عبور ارزش معاملات بورس کالای ایران از هزار هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

 • رکورد تاریخی معاملات بورس کالا با دادوستد ۱۱۰ میلیون تن کالا شکسته شد

  سیمای اقتصادی:مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین افتتاح معاملات شمش طلا در بازارهای مالی و مشتقه بورس کالای ایران ضمن اشاره به رکورد های صورت گرفته در بورس کالا طی سال جاری گفت: رکوردهای بسیار خوبی در این بازار به ثبت رسیده و ارزش معاملات آن در سال جاری هزار همت و حجم معاملات آن بیش از ۱۱۰ میلیون تن انواع کالاها در این بازار بوده است.

 • از افرادی که میلیاردها سود به دست می آورند مالیات عادلانه اخذ شود

  سیمای اقتصادی:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از افرادی که میلیاردها سود به دست می‌آورند و مالیاتی پرداخت نمی‌کنند مالیات عادلانه اخذ شود.

 • پالایش یکم بعد از اصلاح اساسنامه به بالای ۹۰ درصد ارزش ذاتی رسید

  سیمای اقتصادی:مجید عشقی گفت: پالایش‌یکم پیش از اصلاح اساسنامه زیر قیمت NAV معامله می‌شد اما اکنون بالای ۹۰ درصد NAV معامله می‌شود؛ اینکه چرا این اتفاق برای دارایکم نیفتاد به ماهیت دو صندوق برمی‌گردد. صنعت پالایش سال جاری رشد خوبی داشته وضعیت آن مناسب‌تر است. صنعت بانکداری ماهیت متفاوتی دارد. این موضوع باعث شده است دارا یکم نتواند مانند پالایش یکم رشد کند.

 • یک دهم گرم طلا، ۳۰۶ هزار تومان در بورس کالا معامله شد

  معاملات گواهی سپرده شمش طلا لحظاتی قبل با ثبت قیمت ۳۰۶ هزار و ۵۶۹ تومان به ازای هر گواهی سپرده شمش طلا (یک دهم گرم) با عیار ۹۹۵ آغاز شد.

 • ممنوعیت خرید گواهی سپرده شمش طلا توسط اشخاص حقوقی به غیر از صندوق های طلا و بازارگردان شمش طلا

  بورس کالا در اطلاعیه ای از ممنوعیت خرید گواهی سپرده شمش طلا توسط اشخاص حقوقی خبر داد.

 • ضرب الاجل ۹۴ روزه سازمان بورس به کارگزاری‌ها

  منوچهر میرزایی، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس با استناد به مصوبات هیات مدیره سازمان از ضرب الاجل ۹۴ روزه غیرقابل تمدید به کارگزاری‌ها برای تطبیق خود با استانداردهای شیوه‌نامه صدور مجوز شرکت‌های کارگزاری خبر داد و گفت: اگر شرکت‌های کارگزاری تا نوزدهم خرداد ماه ۱۴۰۲، تلاش جدی برای بعضی الزمات همچون تأمین سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی ثبت و پرداخت شده نداشته باشند، به صورت اتوماتیک مجموعه‌ای از محدودیت‌های متنوع و متعدد را نسبت به عملیات و فعالیتشان دریافت خواهند کرد.

بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بانک صادرات تامین اجتماعی بیمه سرمد بانک سینا بنر بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها