• مودیان مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند

  مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور ضمن هشدار در خصوص وقوع برخی جرایم در فضای مجازی خاطر نشان کرد: مودیان محترم مراقب پیامک های جعلی مالیاتی باشند.

 • در برخورد با متخلف، سازمان هیچ گونه اغماضی ندارد

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ضمن احترام به قاطبه همکاران خدوم و پاکدست سازمان امور مالیاتی، فساد اداری، خط قرمز سازمان است و مدیران باید تمام توان خود را برای ارتقای سلامت نظام اداری به کار بسته و با جدیت و قاطعیت با هرگونه تخلف و مفاسد اداری برخورد کنند.

 • شناسایی و پیگیری قضائی مجرمان در دستور کار سازمان مالیاتی

  یکی از رایج‌ترین مسائل و مشکلات نظام‌های اقتصادی در دنیا وجود فرار مالیاتی و جرائم اقتصادی است. هوشمند سازی و شفافیت اقتصادی مانع از شکل‌گیری شیوه‌های مختلف فرار مالیاتی و شگردهایی برای سوءاستفاده از اشخاص غیر مطلع و ناآگاه می‌شود.

 • فرار پول به حساب‌هاي زيرزمينی

  مرتضی افقه، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مسلما رویه‌ای که منجر به سرکشی در حساب افراد می‌شود چندان مطلوب مردم نیست و ممکن است به ضرر سپرده‌گذاران بانکی شود و افراد به زحمت بیفتند و مجبور شوند این منابع را تبدیل به دارایی‌های دیگری از جمله ارز، سکه و طلا و... کنند.

 • مودیان مراقب شیوه های کلاهبرداری و اخاذی باشند

  دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص شگردهای کلاهبرداران و سودجویان به مودیان مالیاتی هشدار داد.

 • 80 درصد تسهیلات بانک‌های خصوصی را ۲۰ ابربدهکار اخذ کرده‌اند

  قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر لزوم ورود معاونت اقتصادی سازمان بازرسی به معوقات بانکی بانک‌های خصوصی گفت: ۸۰ درصد تسهیلات را ۲۰ نفر ابربدهکار بانکی، اخذ کرده‌اند.

 • غذا به دلار، دستمزد به ریال؟! / نرخ هایی فاقد اعتبار

  قیمت مواد غذایی در ایران ارزان است و باعث قاچاق به کشورهای همسایه شده است».

 • تزریق مخدری به نام نقدینگی

  ماهیانه 400هزار تومان به‌حساب هر نفر واریز می‌شود»، این جدیدترین واکنش معاون اقتصادی دولت سیزدهم به گرانی‌های اخیر است.

 • اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده از ۱۳ دی ماه

  ایران نو:رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب دوم خردادماه ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۳ دی ماه سال جاری خبر داد و گفت: اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده منجر به شفاف شدن اقتصاد و افزایش کارایی و اثربخشی نظام مالیاتی می شود.

 • کاهش ۹۶ درصدی ارزش یارانه نقدی

  ایران نو: ۱۱ سال از برنامه پر سر و صدای «هدفمندی یارانه‌ها» که در زمان دولت وقت به «جراحی اقتصاد ایران» معروف شده بود؛ می‌گذرد. دولت وقت با این برنامه، دست به اصلاح (بخوانید حذف) برخی یارانه‌های بخش انرژی زد و در مقابل برای جلوگیری از اثرات افزایش قیمت حامل‌های انرژی، اقدام به پرداخت یارانه نقدی کرد.

 • تهران در میان ۳۰ شهر گران جهان!

  هفته‌نامه اکونومیست فهرست گران‌ترین شهرها 2021 را منتشر کرد. در این فهرست تهران با جهش 79 پله‌ای در جایگاه 30 شهر گران جهان قرار گرفت.

 • رویکردها و برنامه های نظام مالیاتی در دوره جدید

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رعایت حقوق مودیان و عدالت مالیاتی، گسترش پایه های جدید مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی، ساماندهی معافیت ها و تسریع در وصول مالیات ها، برنامه های مهم و اولویت‎دار نظام مالیاتی در دوره جدید است.

 • دلار‌های محرمانه و صف طولانی مقابل صرافی‌ها / تیم اقتصادی دولت کجاست؟

  ایران نو: پنجشنبه هفته گذشته مدیرعامل خبرگزاری رسمی کشور، ایرنا، در توییتر خبری مبنی بر آزاد شدن ۳.۵ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران را منتشر کرده بود. در این توییت مشخص نشده بود این منابع، از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کدام کشور است؟

 • معمای یک حکم

  ایران نو:تشکیل جلسات متناوب دادگاه برای رسیدگی به پرونده موسوم به اخلالگران ارزی منجر به صدور حکم قطعی علیه ۹ تن شد. بر اساس رای دادگاه، متهمان این پرونده به جرم بر‌هم‌زدن نظم و آرامش بازار ارز و زمینه‌سازی برای خرید و فروش غیرقانونی ارز مجموعا به تحمل ۱۸ سال حبس محکوم شده‌اند.

 • جمعیت گرفتار فقر قطعی کشور از 23 درصد گذشت/ نقشه رفاه ایرانیان

  وزارت تعاون نقشه رفاه ایرانیان را منتشر کرد. گزارش این مرکز که بر پایه شاخص‌های فقر و رفاه اجتماعی تهیه شده نشان می‌دهد حدود ۲۳ درصد از جمعیت کل کشور گرفتار فقر قطعی هستند، با این حال شدت اثر فقر در شهرهای مختلف کشور یکسان نیست.

 • ۶ میلیارد دلار گردش مالی قاچاق لوازم خانگی

  ایران نو:شهیدی گفت: گردش مالی قاچاق لوازم‌خانگی سالانه ۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

 • فردا، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری

  ایران نو:معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فردا (یکشنبه ۷ شهریورماه)، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری است.

 • یارانه؛ کالا‌هایی که آب می‌رود

  قیمت چند کالا که بیشترین سهم در سفره غذایی خانواده‌ها را دارند، کمتر یا برابر یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است؟ در این یازده سالی که از اعطای یارانه نقدی به خانواده‌ها می‌گذرد، قدرت خرید این یارانه چه تغییری کرده و آیا با آن می‌توان مواد غذایی یک ماه را با این میزان یارانه خریداری کرد؟

 • ایستاده بر لبه ابرتورم

  تورم سالانه منتهی به تیر سال جاری 44.2 درصد گزارش شد؛ 5.2 درصد کمتر از قله تورمی 49.4 درصدی سال 73. اگر شرایط فعلی تداوم یابد؛ بدین معنا که چشم‌انداز مثبتی از آینده اقتصادی کشور رخ ندهد، تحریم‌ها همچنان پابرجا بماند و قیمت مواد غذایی صعودی باشد، چه بسا تا پیش از پایان یافتن سال جاری تورم رکورد سه دهه را جابه‌جا کند.

 • تحول در زیرساخت ها و توسعه ظرفیت های نظام مالیات الکترونیک

  معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: نظام مالیاتی در طی سال های اخیر دستخوش تحولات اساسی در زیرساخت ها و فناوری های مالیاتی شده؛ به گونه ای که با توسعه ظرفیت های نظام مالیات الکترونیک، امروز بستر لازم برای جهش نظام مالیاتی به جایگاه نظام مالیاتی هوشمند مهیا شده است.

 • تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک، پرتال یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان است

  معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: تنها مرجع ارائه خدمات الکترونیک مالیاتی، پرتال یا درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور است.

 • سنگ تمام دولت روحانی در گران کردن چندباره کالاهای اساسی!

  ظاهرا دولت حسن روحانی (موسوم به تدبیر و امید!) به طور کامل کنترل تنظیم و کنترل بازار را از دست داده و در گران کردن چندباره همه چیز در آخرین روزهای مسوولیت خود، سنگ تمام گذاشته است!

 • نشانه‌هاي عميق‌تر شدن ركود در اقتصاد

  گزارش جديد بانك مركزي از عملكرد بازار بين بانكي، نشان مي‌دهد كه مانند ماه‌هاي قبل نرخ سود بين بانكي روند كاهشي را طي مي‌كند و بر همين اساس اين نرخ به كانال ۱۷ درصدي كاهش يافته است. كاهش نرخ سود بين بانكي كه در ماه‌هاي پاياني سال ۱۳۹۸ و نيمه نخست سال ۱۳۹۹ موجب سرازير شدن نقدينگي به سمت بازار سهام شده بود يك‌بار ديگر در ماه‌هاي اخير تكرار شده است. در ابتداي سال ۱۳۹۹ نيز نرخ سود بين بانكي در محدوده ۱۷ درصدي قرار گرفت كه مجددا پس از يك سال اين نرخ به اين محدوده بازگشته است.

 • بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با صدور یک دستورالعمل جدید، از بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده تا سقف شش میلیارد تومان برای هر دوره یا سال مالیاتی خبر داد.

 • تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت پرداخت مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه در سال ۱۳۹۹ تا ۱۵ تیرماه سال جاری خبر داد.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها