• دولتی که سازها را به صدا درآورد

  موسیقی، یکی از کلیدی‌ترین شاخه‌های فرهنگ عمومی کشور است که سرانه بالایی در نشاط اجتماعی دارد. این شاخه کلیدی، در دوران کرونا، متحمل آسیب‌های بسیاری شد که خسران آن علاوه بر فعالان حوزه موسیقی، تا حدود بسیاری، جامعه و شهروندان آن را نیز در برگرفت.

 • آلبوم جدید سروش بزودی راهی بازار موسیقی می شود

  آلبوم جدید سروش خواننده موسیقی پاپ ایران، بعد از ۸ سال بزودی راهی بازار موسیقی می شود.

 • خواننده‌های مشهور دهه 70؛ دقیقاً کجایید؟

  موج دوم موسیقی پاپ در دهه ۷۰ رقم خورد. در این دهه، خواننده‌های جوانی که در حوزه موسیقی‌پاپ و کلاسیک کار می‌کردند، به چهره‌های شناخته‌شده و پرطرفدار تبدیل شدند. برخی آهنگ‌هایشان با توجه به ابزار انتشار محدود، نسبت به زمان حاضر، به سرعت در جامعه هیت می‎شد. این خواننده‌ها، آلبوم‌های موفقی را هم منتشر کردند که ماندگار شدند؛ اما چند سالی‌ است که کمتر نام این خواننده‌ها و اخبار آثارشان را می‌شنویم.

 • «جایزه صدابرداری»، پازل گمشده جشنواره موسیقی فجر

  ایران نو:میلاد فرهودی با بیان اینکه جایزه «ناصر فرهودی» قصد دارد با پرداختن به حوزه صدابرداری و معرفی بهترین‌های این حوزه، موجب دیده شدنِ بیشتر صدابرداری و صدابرداران شود، از برگزاری اولین دوره جایزه «ناصر فرهودی» در دو بخش اصلی میکس و مستر خبر داد.

 • کیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد

  ایران نو: برگزارکنندگان رویداد وومکس2019 ، ضمن ابراز شعف و خوشحالی از اهدای این جایزه با افتخار به کیهان کلهر، آن را به دلیل تسلط و یکانگی مهارت این ویرتئوز کمانچه، در نوآوری و ایجاد زبانهای جدید هیجان‌انگیز موسیقی و برای رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان به کیهان کلهر از ایران اهدا شد.

 • من؟ سالار عقیلی، عاشق میهن!

  ایران نو:پای حاشیه ها فقط به کنسرت سالار عقیلی باز نشده بود، که باز شد. آن هم وقتی فرزانه کابلی که خیلی ها او را با نقش علی کوچولو به خاطر می آورند، در کنسرت ۳۰ مرداد سالار عقیلی در مرکز همایش های برج میلاد به روی صحنه آمد و برنامه اجرا کرد.

 • بهنام صفوی درگذشت

  ایران نو: بهنام صفوی خواننده پاپ ساعتی قبل در ۳۶ سالگی درگذشت.