۱۴۰۲ جمعه ۱۱ فروردين چاپ
مهار تورّم، رشد تولید

بهار تولید، کلیدواژه ذوب آهن اصفهان

بهار تولید، کلیدواژه ذوب آهن اصفهان

سیمای اقتصادی:به لطف پروردگار بهاری دیگر را آغاز کردیم و حوّلْ حالنا إلی أحْسن الْحال را برای یکدیگر آرزو نمودیم تا در این رستاخیز طبیعت هر یک از ما با افکار و اندیشه های بدیع، طرحی نو در اندازیم و رشد و تحول را برای داشتن "ایران قوی" رقم بزنیم.

کشوری که به یمن دانش و تجربه فرزندان متعهد و متخصص خویش، با افتخار جایگاه نهم تولید کنندگان فولاد در دنیا را از آن خود نموده است. محصولی ارزش‌آفرین که توسط ذوب‌آهن اصفهان بنیان نهاده شد و با تلاش و کوشش شبانه‌روزی پولادمردان مجتمع عظیم صنعتی ذوب‌آهن که ریل تولیدی آن، ایرانیان را در رویارویی با تحریم، روسفید کرد و باری دیگر "ما می‌توانیم" را در عمل به اثبات رساند به گونه‌ای که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۱۴۰۲ بیان نمودند: «در حوزه‌ی زیرساخت‌های کشور؛ جاده،ریل، سدسازی و آب‌رسانی اقدامات خوبی انجام شد »، « پیشرفت‌ها در سایه‌ی ایمان ، عزّت ملّی و نیاز به توان داخلی و زیر شدیدترین فشار اقتصادی ایجاد شد »، « اگر یک ملّتی به استعدادهای خود اعتماد دارد، به توانایی‌های خود اعتماد دارد، قادر به اقدامات تحولی است »، « قبلاً تکیه به دیگران بود، به خارجی‌ها بود، فهمیدند که این تکیه ی به دیگران اعتباری ندارد؛ باید به توان داخلی اعتماد کرد »، « ما باید برای تولید داخلی برنامه داشته باشیم».

 

 

 

امروز ذوب آهن اصفهان با افتخار اعلام می‌نماید با تلاش و کوشش مهندسین، متخصصین و کارگران این مجتمع عظیم صنعتی بیش از ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز خط تولید در داخل مجموعه بومی‌سازی می‌شود و این مجتمع در "ساخت داخل" قطعات وتجهیزات صنایع فولاد و سیمان کشور نیز نقش‌آفرین است و همچنین آوازه محصول "ریل ملی" آن به حدی است که با حمایت دولت، سه سال است مطلقاً ریلی وارد نمی شود و این افتخار ملی، زینت‌بخش خطوط سراسری راه‌آهن و متروی کلان‌شهرها در اقصی‌نقاط کشور می‌باشد.

 

 

 

به پاس این افتخارآفرینی‌ها که تنها بخش‌هایی از آن عنوان شد، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در روزهای آغازین سال جدید با اهداء شاخه‌های گل، همت و پایمردی شبانه‌روزی تلاشگران ذوب‌آهنی را ستود و این دلیرمردان جبهه تولید نیز اعلام نمودند در راستای تحقق تولید ظرفیت اسمی ۶/۳ میلیون تن و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های مجتمع برای "رشد تولید" ، "گسترش سبد محصولات ارزش‌افزا" و "خودکفایی ایران" از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک صادرات پتروشیمی خلیج فارس پتروشیمی زاگرس پتروشیمی مبین فولادخوزستان بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بیمه سرمد
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها