۱۴۰۱ يکشنبه ۲۵ دي چاپ
دکتر احمدی صدر خبر داد؛

طبق قانون کسی که تکدی گری می کند مجرم است

طبق قانون کسی که تکدی گری می کند مجرم است

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: طرح جمع‌آوری متکدیان از دو هفته پیش در تهران آغاز شده و در طول این مدت بیش از ۴۰۰ متکدی جمع‌آوری شده است.

🔻به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و به نقل از شهر دکتر احمد احمدی صدر با بیان اینکه طرح جمع آوری متکدیان در روزهای گذشته توسط شهرداری انجام شد، اظهار کرد: اتفاق خوبی در تهران افتاد و تعدادی از متکدیان که شناسانامه‌دار بوده و در معابر و چهارراه‌ها تکدی‌گری می کردند، جمع آوری شدند.

🔻وی با اشاره به جمع آوری بیش از ۴۰۰ نفر متکدی، خاطرنشان کرد: در برخی موارد، مردم گل فروشان و یا دست فروشان در حال تردد در معابر را متکدی می‌دانند اما متکدیانی که جمع آوری شدند، کسانی هستند که رسماً دست گدایی دراز کرده و تکدی‌گری می‌کنند که شاید تعداد آنها در مجموع کمتر از یک هزار نفر باشد و ما در طول این چند روز ۴۰۰ نفر را ساماندهی کردیم.

🔻دکتر احمد احمدی صدر با تأکید بر اینکه طبق قانون کسی که تکدی گری می کند مجرم است، یادآور شد: متکدیانی که در طول مدت اخیر جمع آوری شدند به دستگاه قضایی معرفی شدند که برخورد لازم را در این زمینه انجام دهد.شهرداری مراکز ساماندهی را برای این افراد در اختیار قرار داده و علاوه بر اختصاص این سرپناه، مواردی را از طریق دستگاه قضا پیگیری می کند.

🔻دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران با اشاره به انجام مشاوره و برقراری اتصال و ارتباط با خانواده برای متکدیان، گفت: دستگاه های حمایتی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز در مرکز حضور دارند تا کمک کنند نیازهای این افراد برطرف شود و اگر از شهرستان به پایتخت آمده‌اند به شهرستان‌های خود بازگردانده شوند.

🔻وی با تأکید بر اینکه هدف نهایی طرح جمع آوری متکدیان این است که هیچ فردی در معابر و چهارراه‌ها تکدی گری نکند، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این وعده را داده که اگر افراد اهل کار و فعالیت باشند، به آنها در زمینه اشتغال کمک کند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بانک صادرات تامین اجتماعی بیمه سرمد بانک سینا بنر بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها