۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر چاپ
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی خبر داد:

بیمه های زندگی به سامانه توثیق متصل می شوند

بیمه های زندگی به سامانه توثیق متصل می شوند

چهارمین نشست بررسی فرآیندهای اجرایی سامانه توثیق سهام با حضور دکتر جلال مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی، نمایندگان مدیران عامل برخی از شرکت های بیمه و تعدادی از مدیران بیمه مرکزی برگزار شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی خبر داد:

دکتر علی بنیادی نائینی، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: در چهارمین نشست  فرآیندهای اجرایی سامانه توثیق الکترونیکی روشمند و هوشمند (ستاره) پیش نویس API های مرتبط با سامانه ستاره و فرآیندهای این سامانه طرح و بررسی شد.

 

وی از استعلام بیمه نامه های اندوخته دار از بیمه مرکزی با کد ملی بیمه گذار، استعلام از شرکت بیمه گر، توثیق و تایید نهایی، آزادسازی و کسر از وثیقه به عنوان مهمترین فرآیندهای مورد بحث نام برد و گفت: امیدوارم با سپری شدن مراحل پایانی الحاق بیمه نامه های زندگی به سامانه توثیق، فرآیندهای طراحی شده در جهت رفاه حال بیمه گذاران به زودی اجرایی و عملیاتی شود.

 

شایان ذکر است، این سامانه این امکان را فراهم کرده است که همه داراریی های خرد و کلان افراد اعم از سهام بازار سرمایه و اوراق بهادار، اندوخته بیمه عمر و سنوات، اسناد املاک خودرو، سکه و … به عنوان وثیقه مورد استفاده عموم قرار گیرد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک صادرات تامین اجتماعی بانک ملی ایران بانک سپه بیمه سرمد بانک تجارت فولادخوزستان  منطقه ازاد کیش بیمه دی بانک سینا بنر بیمه پارسیان موسسه ملل شرکت ذوب اهن
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها