۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ شهريور چاپ

قاچاق؛ بلای جان ۵۰هزار کارگر صنعت شوینده

قاچاق؛ بلای جان ۵۰هزار کارگر صنعت شوینده

ایران نو:در حال حاضر بخش قابل توجهی از کالا های حوزه مزبور از مبادی غیر قانونی راهی بازارهای داخلی می شود.

کالاهای قاچاق در اثر عدم پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، تبعیت نکردن از ضوابط قیمت گذاری، تبلیغات ارزان قیمت در شبکه های برون مرزی و مواردی از این دست رقابت ناسالمی را برای تولیدکنندگان داخلی در کشور ایجاد کرده است.

 محصولات قاچاق فاقد هرگونه کنترل و نظارت هستند، وقاچاق کالا از عمده‌ترین معضلات اقتصاد ایران است و این معضل تاثیرات نامطلوب خود را علاوه بر بخش تولید در زمینه اشتغال نیز گذاشته است.و تولید سالانه افزون بر 1.5 میلیون تن کالا در این حوزه  این صنعت از جمله صنایع توانمند و کار آمد کشور است.

در حال حاضر بازار محصولات آرایشی تخصصی در قبضه تولید کنندگان خارجی است،  و انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی مخالف عرضه کالای خارجی دارای شناسنامه از مبادری رسمی به کشور نیست چون از یک طرف موجبات رقابت پذیر ی صنعت را در جامعه فراهم و از طرف دیگر احترام به حق انتخاب مشتری است.

 وجود 200 کارخانه تولید کننده محصولات بهداشتی و آرایشی در کشور است که در حال حاضر 50 هزار نفر در این صنعت مشغول فعالیت هستند.و دانش تولید محصولات شوینده در ایران بومی شده است، و کیفیت این محصولات در ردیف محصولات خارجی قرار دارد. ایران در این صنعت به لحاظ تکنیک و دانش فنی حرف زیادی برای گفتن دارد بر ضرورت حمایت جدی از این صنایع در کشور تاکید کرد.

منبع» تسنیم

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

 منطقه ازاد کیش بانک تجارت بانک سینا بانک صادرات بنر بیمه پارسیان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران موسسه ملل تامین اجتماعی بیمه دی بانک ملی ایران بیمه کوثر شرکت ذوب اهن
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها