۱۴۰۱ چهارشنبه ۵ مرداد چاپ
دکتر مهدی اسلامی، معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد :

تأمین‌اجتماعی آماده مشارکت در طرح دارویار است

تأمین‌اجتماعی آماده مشارکت در طرح دارویار است

معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن اعلام آمادگی کامل تأمین‌اجتماعی برای مشارکت در طرح دارویار، از تسویه مطالبات داروخانه‌های خصوصی و مستقل طرف قرارداد این سازمان تا انتهای سال 1400 و همچنین مطالبات مرتبط با نسخه الکترونیک تا انتهای خرداد 1401 خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر مهدی اسلامی گفت: در مرحله اول طرح دارویار، از 1391 قلم داروی تحت پوشش تأمین‌اجتماعی، با اعلام سازمان غذا و دارو  1040 قلم ذیل طرح دارویار قرار گرفته است. براساس این طرح مقرر شده که یارانه دارو به‌صورت مستقیم و از طریق پرداخت به سازمان‌های بیمه‌گر و ازجمله سازمان تأمین‌اجتماعی اختصاص یابد؛ به همین دلیل یارانه داروهای خارج از پوشش بیمه‌ای نیز توسط سازمان برنامه و بودجه و با همکاری سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شود.

دکتر اسلامی بر آمادگی کامل و همراهی سازمان تأمین‌اجتماعی در اجرای طرح دارویار تأکید کرد و گفت: از نظر تأمین زیرساخت‌ها و بستر فناوری هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها موضوعی که در طرح دارویار باید همواره مورد توجه قرار گیرد، تأمین منابع پایدار برای این طرح توسط سازمان برنامه و بودجه است که امیدواریم با تأمین اعتبار لازم، شاهد اجرای موفق این طرح باشیم.

دکتر اسلامی با اشاره به اینکه بخش عمده مطالبات داروخانه‌ها تسویه شده و تنها بخشی از مطالبات مربوط به نسخ کاغذی که تبدیل به نسخه الکترونیک نشده و باید در مسیر مشخص قانونی بررسی و تأیید شود، باقی مانده است، افزود: درباره مطالبات مراکز دانشگاهی نیز با همکاری وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه در مسیر مشخصی در حال کار هستیم و امیدواریم به زودی این مطالبات نیز پرداخت ‌شود. مطالبات حدود 13 هزار مرکز پاراکلینیک طرف قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی نیز مطابق روال مشخص خود در حال پرداخت است.

معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین گفت: اجرای طرح دارویار در سازمان تأمین‌اجتماعی در مرحله اول ماهیانه حدود هزار میلیارد تومان و سالانه 12 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. در صورت وارد شدن داروهای خارجی و سایر داروهای باقیمانده و مدنظر سازمان غذا و دارو به این طرح، پیش‌بینی می‌شود که سالانه حدود  10 هزار میلیارد تومان دیگر به این هزینه‌ها اضافه شود و در مجموع برای اجرای این طرح بیش از 20 هزار میلیارد تومان منابع نیاز خواهیم داشت که باید توسط سازمان برنامه‌وبودجه تأمین شود.

دکتر اسلامی تصریح کرد: کل بودجه بخش درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی در حال حاضر حدود 30 هزار میلیارد تومان است و این سازمان در طرح دارویار تنها نقش همکاری و تسهیل‌گری دارد. تامین هزینه این طرح به طور کامل برعهده سازمان برنامه و بودجه کشور است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تامین اجتماعی بیمه دی بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها