۱۴۰۱ پنج شنبه ۹ تير چاپ
پیام مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز به مناسبت روز صنعت و معدن

حرکت به سوی توسعه کشور با رمز همدلی

حرکت به سوی توسعه کشور با رمز همدلی

جهان امروز دیگر جهان بالیدن به داشتن منابع و بهره‌مندی دل‌خوشانه به درآمدهای شکننده در بازار گسترده و رقبای بسیار نیست. تمایز پیشرفتگی و عقب ماندگی کشورها در عصر حاضر میزان بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن و افزایش بهره‌وری و استفاده از دانش متکی به عناصر بومی و داخلی است. کشور ایران با داشتن منابع غنی معدنی و دستیابی متخصصان داخلی به دانش روز جهان، در مقابله با تحریم‌های فزاینده برخی کشورهای جهان، توانسته‌ به توانایی ساخت و بومی‌سازی بسیاری از صنایع دست یابد.

توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و نصب العین قراردادن فرمایشات ایشان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و رفع موانع، می‌تواند باعث رشد هر چه بیشتر توان تولید کشور، تقویت اقتصاد و افزایش قدرت ایران عزیز اسلامی‌مان در موازنه‌های بین‌المللی شود.

 

بر هیچ‌کس پوشیده نیست با رشد تکنولوژی‌های جانشین، دیگر منابع نفت و انرژی تعیین کننده جایگاه یک کشور در معادلات جهانی نیست، بلکه استفاده صحیح و بهینه و تکمیل زنجیره ارزش منابع خام معدنی است که می‌تواند نمایانگر وزن و جایگاه یک کشور در اقتصاد صنعتی جهان باشد. ما کارگزاران اقتصاد کشور لازم است با اسم رمز همدلی ، دستان پر توان‌مان را با یکدیگر بفشاریم تا با همکاری ، همراهی ، مشورت و اتحاد بخش‌های دولتی و خصوصی به اهداف سند چشم انداز 20 ساله و برنامه‌های توسعه، جامه عمل بپوشانیم.

 

بی‌تردید در صورت توجه به اهداف نام‌گذاری این روز و توجه هوشمندانه به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، شاهد اقدامات موثرتری در اشتغال پایدار، افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه خواهیم بود. به لطف پروردگار و در سایه توجهات ولی عصر و بهره‌گیری از راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب، با وجود همه فشارهای ناجوانمردانه قدرت‌های جهانی و تحریم‌های ظالمانه، تولید محصولات با ارزش، بویژه فولاد در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است و امیدواریم با توسعه و رشد صنایع بالا دستی و پائین دستی شاهد تحولی فراتر از این باشیم.

 

شایسته است در روز صنعت و معدن تا تلاش‌ها و زحمات معدنکاران و صنعتگران پر تلاش مخصوصاً همکاران کوششگر و ساعی خودم در مجتمع فولاد غدیر نی ریز را ارج نهاده و بار دیگر با ملت ایران عهد ببندیم که تا پای جان برای پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی تلاش خواهیم کرد .

 

 محسن مصطفی پور

 

      مدیرعامل مجتمع فولادغدیر نی ریز

 

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تامین اجتماعی بیمه دی بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها