۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير چاپ

سایت آموزشی گیاهان دارویی در منطقه ۲۰ افتتاح شد

سایت آموزشی گیاهان دارویی در منطقه ۲۰ افتتاح شد

سایت آموزشی گیاهان دارویی با هدف توسعه فضاهای سبز شهری و بهره مندی شهروندان در منطقه ۲۰ افتتاح شد.

🔺به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ محمدرضا بیانی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه گفت: در راستای احداث و توسعه فضاهای سبز شهری، در هفته محیط زیست ضمن افتتاح سایت گیاهان دارویی در بوستان مریم فراهانیان در محله دولت آباد، نمایشگاه دستاوردهای فضای سبز با برپایی غرفه آموزشی گل و گیاه برگزار شد.

🔺بیانی با بیان اینکه تولید نشاهای کشت بافتی در راستای خودکفائی ملی، توسعه کشاورزی و تولید گلخانه ای در سطح انبوه از جمله فعالیت های مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز است، افزود: با هدف مصرف بهینه منابع آبی و خاکی و ارتقاء دانش شهروندان، نحوه کاشت و خواص گیاهان دارویی و گونه های مختلف گیاهی از جمله رزماری، اسطوخودوس، زیتون، گل محمدی و ختمی در این مرکز آموزش داده می شود.

🔺او دوره های آموزشی تخصصی کشاورزی و فضای سبز با عناوین پرورش قارچ خوراکی، گیاهان آپارتمانی، اصول باغبانی و گیاهپزشکی را از جمله فعالیت های این مرکز عنوان کرد و گفت: کاشت نهال در مدارس و مساجد، اهدای قلمه گیاهان آپارتمانی، برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای تولید محصولات خانگی ارگانیک و بازدید دانش آموزان از آزمایشگاه تحقیقاتی و گلخانه مرکز تحقیقات در طول سال انجام می شود.

🔺او اظهار داشت: در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش مصرف آب، عملیات کاهش سطوح چمن کاری و جایگزینی با گیاهان مقاوم با نیاز آبی کمتر و متناسب با شرایط اقلیمی در فضاهای سبز شهری در حال اجراست .

🔺بیانی افزود: با هدف مدیریت مصرف انرژی و استفاده بهینه، توسعه بیشتر شبکه های آبرسانی و استفاده از آبگرمکن های خورشیدی در دستور کار قرار دارد.

🔺او اضافه کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست و به منظور استفاده بهینه از مواد دورریز هرس از سوی اداره فضای سبز این منطقه مطالعه، تحقیق و تهیه چیپس چوب و استفاده آن به عنوان مالچ با تاثیر در کاهش تبخیر آب از سطح خاک اقدام شده است.

🔺معاون خدمات شهری این منطقه بیان کرد: در راستای حفظ محیط زیست و کاهش مصرف آفت کش های شیمیائی عملیات آبشویی درختان،کاربرد آفت کش های گیاهی، حمایت از جمعیت دشمنان طبیعی آفات و اقدام موثر برای افزایش جمعیت آنها، کنترل مکانیکی، حذف تنه جوش و پاجوش درختان، نصب رول های زرد و کنترل تانکرهای آبشویی به کمک نرم افزار GPS انجام می شود .

/

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تامین اجتماعی بیمه دی بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها