۱۴۰۱ چهارشنبه ۱ تير چاپ

آغاز طرح شستشو و ضدعفونی بیش از هزار و ۴۰۰ مخزن زباله در جنوب پایتخت

آغاز طرح شستشو و ضدعفونی بیش از هزار و ۴۰۰ مخزن زباله در جنوب پایتخت

همزمان با آغاز فصل گرما و در راستای پیشگیری از انتشار بوی نامطبوع وآلودگی های زیست محیطی، ۱۴۵۵ مخزن مکانیزه زباله در منطقه ۱۹ به طور مستمر شستشو، ضدعفونی و پاکسازی می شوند.

    به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت شهردار منطقه با اشاره به اینکه معاونت خدمات شهری و محیط زیست به صورت ماهانه برنامه منظمی برای شستشوی مخازن زباله دارد، افزود: در ادامه این اقدامات و به منظور رسیدگی هرچه بیشتر به نظافت شهری به طور ویژه در فصل تابستان این کار به صورت مکانیزه توسط دستگاه مخزن شوی و استفاده از موارد شوینده و ضدعفونی کننده و هم به صورت سنتی با تانکر آب و «واتر جت» و ابزارآلات دستی مثل بُرس و مانند آن اتفاق می افتد.

این مسئول درخصوص اقدامات ویژه منطقه به منظور پاکسازی کامل سطل های زباله از شیرابه ها و زباله های باقیمانده در سطل های فلزی و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری های مرتبط و کاهش آلودگی ها بیان کرد: علاوه بر شستشوی این مخازن، کف تراشی، بازسازی، تعمیر و رنگ آمیزی آنها توسط نیروی های خدوم خدمات شهری به صورت مستمر انجام می شود.

شهردار منطقه بر جمع آوری مداوم و مطلوب زباله‌های شهری که همواره یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های مدیریت شهری است تأکید کرد و گفت: از شهروندان تقاضا داریم زباله را در پای مخزن رها نکنند زیرا باعث جمع شدن حشره و موجودات موذی می شود و علاوه بر ایجاد نازیبایی های بصری مشکلات زیست محیطی را ایجاد می کند.

به گفته این مسئول، درحال حاضر از ۱۴۵۵ مخزن منطقه ۵۸۰ مخزن در معابر ناحیه یک، ۴۱۰ عدد در ناحیه دو، ۲۰۰ عدد در ناحیه سه، ۱۰۹ عدد درناحیه چهار و ۱۵۶ مخزن در ناحیه پنج به منظور جمع آوری زباله در معابر تعبیه شده اند. 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها