۱۴۰۱ جمعه ۲۷ خرداد چاپ
شهردار منطقه یک در شورای اطلاع رسانی:

رابطین خبری وکیل حقوق عامه شهروندان هستند

رابطین خبری وکیل حقوق عامه شهروندان هستند

وکیل حقوق عامه شهروندان، عنوانی است که می‌توان به رابطین خبری اطلاق نمود و هدف از آن احقاق حقوق شهروندان، رفع مشکلات و رسیدگی به درخواست های آنها است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه در اولین نشست شورای اطلاع رسانی که با حضور رابطین خبری معاونت ها، نواحی و ادارات در سالن اجتماعات این منطقه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: اساس رویکرد جدید منطقه یک بر تحول است و دانش روابط عمومی ترکیبی از علم، هنر و تکنیک است و می تواند با تعامل بین مدیریت شهری و شهروندان فضا را صمیمی تر و ایجاد الفت کند.

او افزود: در بخش رسانه نیز باید دیوار بین مردم و مسئولین را از بین ببریم و مطالبه گری را در بین مردم فرهنگ سازی کنیم که با انعکاس صحیح اخبار و گزارشات می توانیم این نقش را ایفا نماییم.

حاجوی تصریح کرد: از انتقاد نباید ترسید و بالاترین هجمه ها در حوزه مدیریت شهری کنونی، به شهرداری وارد شده و باید مطالبات مردم را به مدیریت شهری منتقل کنید چون همه ما برای مردم و رضایتمندی آنها مشغول کار هستیم.

شهردار منطقه یک با اشاره به سیاست های شهردار تهران گفت: سیاست های دکتر زاکانی شهردار تهران در ۱۷ بند ارائه شده است که باید رابطین در سرتیتر خبرها و جریان سازی خبری به آن توجه کنند.

او راه اندازی پایگاه خبری شمیران خبر را گام دیگری در راستای ارزشمندی حوزه خبر و اطلاع رسانی دانست و گفت: این پایگاه دستیار رسانه ای فرهنگی، اجتماعی شهروندان خواهد شد و آنها در تالار گفتگو می توانند با مدیران شهری به تبادل نظر بپردازند.

حاجوی همچنین راه اندازی استودیو شمیران خبر را اقدام جدیدی در حوزه روابط عمومی عنوان کرد و گفت: با این اقدام بحث ها و نظرات کارشناسان در دیگر لایه های مدیریت شهری مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلات احصا و در راستای رفع آنها اقدامات لازم انجام شود.

شهردار منطقه یک نقش رابطین را در جریان سازی خبری بسیار با اهمیت دانست و گفت: رابطین خبری باید هوشمندانه و خلاقانه از اقدامات اجرایی و موضوعات خبری استفاده کنند و آنها را کامل به اطلاع شهروندان برساند و افکار عمومی را تنویرنمایند.

او امید آفرینی در بین شهروندان، شناسایی ظرفیت های رسانه ای محلی، استفاده از توان خبرنگاران محلی، بسترها و گروه هایی که می توانند در حوزه رسانه به شهرداری کمک کنند را از دیگر موارد مورد توجه دانست.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تامین اجتماعی بیمه دی بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها