۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۹ خرداد چاپ

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نخستین مجمع عمومی شبکه بانکی کشور را برگزار کرد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نخستین مجمع عمومی شبکه بانکی کشور را برگزار کرد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۴۰۰ خود، پیشگام شبکه بانکی شد.

مجمع عمومی عادی سالانه این بانک با حضور همه نمایندگان سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک و همچنین «سید عباس حسینی» معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی و «قربان اسکندری» مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه این وزارتخانه برگزار شد و صورت‌های سال مالی ۱۴۰۰ بانک به تصویب رسید.

 

در این مجمع مقرر شد ۱۰ درصد سود سال ۱۴۰۰ بین سهامداران تقسیم و مابقی آن برای افزایش سرمایه بانک به کار گرفته شود.

 

گفتنی است سرمایه اولیه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۱۵هزار میلیارد ریال بوده که در یک مرحله افزایش به ۲۵هزار میلیارد ریال رسیده است. پس از آن در مجمع عمومی سال مالی ۱۳۹۹ مصوب شد که این سرمایه در ۲ مرحله به ۵۰هزار میلیارد ریال افزایش یابد که تا کنون ۳۴هزار میلیارد آن محقق شده است.

 

همچنین سازمان حسابرسی به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی بانک انتخاب شد. اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه‌های رسمی بانک تعیین شدند.

 

تغییر یکی از اعضای هیأت مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصمیم دیگر مجمع عمومی این بانک بود و «حمیدرضا توسلی» جایگزین «حسن تلیکانی» در هیأت مدیره شد. وی پیش از این معاون فناوری اطلاعات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بود. توسلی هم‌اکنون عضو هیأت مدیره شاپرک است و راهبری پروژه‌هایی همچون توثیق سهام و سفته الکترونیکی در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از جمله فعالیت‌های وی در زمان تصدی معاونت فناوری اطلاعات این بانک بوده است.

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها