۱۴۰۱ سه شنبه ۱۰ خرداد چاپ
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

تاکید رئیس‌جمهور بر پرداخت بدهی دولت به بانک صادرات ایران

تاکید رئیس‌جمهور بر پرداخت بدهی دولت به بانک صادرات ایران

​رئیس کل بانک مرکزی از تاکید رئیس جمهور برای پرداخت مطالبات دولت به بانک صادرات ایران و دیگر بانک‌ها خبر داد و با بیان اینکه روند ساز و کار پرداخت بدهی دولت به بانک صادرات ایران در حال پیگیری است، گفت: وصول مطالبات بانک صادرات ایران از دولت را دنبال می‌کنیم.

 

 به گزارش ایران نو و به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، علی صالح‌آبادی روز دوشنبه در افتتاحیه بیست و نهمین همایش سیاست‌های پولی و بانکی سازوکار تعیین تکلیف مطالبات بانک‌ها از دولت را در قالب اصلاح رابطه دولت با بانک‌ها، مورد توجه قرار داد و درباره تلاش این بانک برای اصلاح ناترازی بانک‌ها و پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها گفت: بانک‌های دولتی و شبه دولتی یعنی صادرات، ملت و تجارت مطالبه قابل توجهی از دولت دارند و شخص رئیس جمهور تاکید فراوانی داشت که در سال ۱۴۰۱ بدهی‌ها پرداخت شود.

 

وی در تشریح محورهای اقدامات و برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح ناترازی بانک‌ها، افزود: موضوع دیگر بدهی دولت به بانک‌هاست که می‌تواند سمت راست ترازنامه یا همان دارایی‌ها را اصلاح کند. در این زمینه در جلسه ستاد اقتصادی دولت تعدیل بدهی دولت به بانک‌ها روش و سازوکار مرتبط با آن مطرح شد. چراکه بانک‌های دولتی و شبه دولتی طلب‌های قابل توجهی از دولت دارند. دولت و شخص رئیس جمهور تاکید فراوانی داشتند که بانک مرکزی،‌ سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی راهکاری را برای تعدیل این امر در نظر بگیرند.

 

صالح‌آبادی همچنین در حاشیه این مراسم اظهار داشت: برای پرداخت بدهی دولت به بانک در مجموعه دولت داریم کار می‌کنیم. این اقدام باید به نتایج عملیاتی برسد.

 

 
کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها