۱۴۰۱ جمعه ۲۳ ارديبهشت چاپ
وحید رضا محمدی مطرح کرد؛

فاضلاب بزرگترین چالش منطقه ۲۲

فاضلاب بزرگترین چالش منطقه ۲۲

ایران نو:شهردار منطقه ۲۲ مهم ترین چالش این محدوده غربی تهران را نبود سیستم فاضلاب شهری دانست، گفت: برای رفع این مشکل نیازمند یک هم افزایی بین بخشی هستیم.


🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وحیدرضا محمدی در نشستی با رضا بیانی مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران در سالن اجتماعات شهرداری منطقه اظهار داشت: متاسفانه تنها ۳۰ درصد سیستم فاضلاب کشی این منطقه به اجرا در آمده، اما این میزان در محلات بحرانی به اجرا در نیامده است.
🔹وی افزود: دلایل گوناگونی وجود دارد که در این محدوده از تهران سیستم فاضلاب کشی به تاخیر افتاده است؛ نخست اینکه سرعت ساخت و ساز شهرک های مسکونی در دو دهه اخیر نسبت به سایر مناطق تهران بسیار بالاتر بوده است و دومین ضعفی که وجود دارد نبود مدیریت واحد است.
🔹محمدی ادامه داد: در صورتی که تمامی نهادهای اجرایی و خدمات رسان به شکل مدیریت یک پارچه شکل گیرد، شاهد این عقب ماندگی در تاسیسات شهری نخواهیم بود.
🔹شهردار این منطقه غربی پایتخت تصریح کرد: در حال حاضر برای رفع این چالش زیست محیطی باید یک هم افزایی بین بخشی صورت گیرد، تا بتوان به سرعت آن را برطرف کرد؛ برای این کار مدیریت شهری پیش قدم شده است و زمینی را برای احداث تصفیه خانه در محله خرگوش دره در اختیار شرکت فاضلاب قرار داده است.
🔹وی افزود: در اسفند ماه گذشته نیز زمینی در حاشیه بزرگراه شهید خرازی برای راه اندازی پکیج تصفیه خانه فاضلاب شهرک های شمالی این منطقه به شکل کاملا رایگان در اختیار شرکت فاضلاب قرار گرفت.
🔹محمدی خاطرنشان کرد: نهادهایی همچون سازمان منابع طبیعی نیز کمک بسزایی برای رفع این مشکل در خصوص صدور مجوز و روند اداری فعالیت های زیست محیطی دارد.
🔹گفتنی است؛ عزم مدیران ارشد تهران بر این است که نبود سیستم فاضلاب در این منطقه را با جدیت دنبال کنند و به همین منظور حمایت های ویژه از شرکت فاضلاب تهران کرده است که ارتباط بسیار سازنده ای در طی ماه های اخیر با شرکت فاضلاب تهران برقرار گردیده است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها