۱۴۰۱ جمعه ۲۳ ارديبهشت چاپ

تمرکز بالای پژوهشگاه ارتباطات بر شبکه ملی اطلاعات

تمرکز بالای پژوهشگاه ارتباطات بر شبکه ملی اطلاعات

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۹۰ درصد فعالیت‌های پژوهشگاه امسال در زمینه شبکه ملی اطلاعات تمرکز دارد.

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای وحید یزدانیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ درباره برنامه‌های سال ۱۴۰۱ این پژوهشگاه گفت: عمده برنامه‌های امسال در خصوص ارائه خدمات و مشاوره‌های پژوهشی در زمینه شبکه ملی اطلاعات است.

وی گفت: امسال در خصوص طراحی و بهینه سازی زیرساخت‌های ارتباطی شبکه ملی اطلاعات و ارتقاء زیرساخت‌های اطلاعاتی شبکه و موضوعات کسب و کاری و تنظیم مقررات در شبکه تمرکز داریم و ۱۰ درصد برنامه‌های دیگر ما مربوط به موضوعات موضوعات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
وی گفت: فارغ از اجرای طرح‌های پژوهشی فعالیت دیگر امسال موضوع تایید نمونه است و مجموعه آزمایشگاه‌های ما با تفاهماتی که با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داشته‌ایم آزمایش‌های زیرساختی، امنیتی و فناوری اطلاعات را بر روی تجهیزات ارتباطی انجام می‌دهیم و تجهیزاتی که می‌خواهد وارد کشور شود اگر به تایید ما برسد قابلیت استفاده در شبکه ارتباطی را خواهد داشت و تولیداتی که در داخل کشور انجام می‌شود هم اگر بخواهد در شبکه استفاده شود باید در آزمایشگاه‌های ما تایید شود.
یزدانیان افزود: موضوع حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا نیز پس از ۱۰ سال توقف، مجدد آغاز شده است و ما تفاهم‌نامه‌هایی با برخی دانشگاه‌ها منعقد خواهیم کرد و از تعدادی از طرح‌های کارشناسی ارشد و دکترا که در راستای محور‌های فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است حمایت می‌کنیم.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه پارسیان بانک ملی ایران بانک سپه بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس فروشگاه کوروش
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها