۱۴۰۰ سه شنبه ۷ دي چاپ

کاهش ۱۴ برابری ریسک بازار بیمه تعاون

کاهش ۱۴ برابری ریسک بازار بیمه تعاون

ایران نو:شرکت‌های بیمه برای انجام عملیات خود اعم از بیمه‌گری و یا سرمایه‌گذاری مستلزم پذیرش ریسک هستند. براساس ماده یک آیین نامه شماره ۶۹ مصوب شورای عالی بیمه “آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه”، ریسک‌های مترتب بر عملکرد شرکتهای بیمه عبارتند از ریسک بیمه گری، ریسک بازار، ریسک اعتبار، ریسک نقدینگی، ریسک کاهش نرخ سود بانکی، ریسک تغییرات نرخ ارز، ریسک عملیاتی، ریسک بازار سرمایه و ریسک بازار است.

به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون به نقل از بانکداری ایرانی، شرکت بیمه تعاون نیز به عنوان یکی از شرکت های بیمه گری باید در هر دوره مالی ریسک های خود را محاسبه کرده و به ذی‌نفعان خود گزارش دهد.

بر اساس آخرین گزارش حسابرس شرکت بیمه تعاون در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ وضعیت ریسک شرکت بیمه تعاون به شرح زیر است.

اما شرکت بیمه تعاون در یکی دو سال اخیر نسبت به دوره‌های مالی گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

همان گونه که از دو جدول محاسبه ریسک شرکت بیمه تعاون مشخص است این شرکت توانسته شرایط مالی خود را بیش از دو برابر افزایش داده و ریسک‌های موجود را بهبود ببخشد و شرکت را از خطرات احتمالی دور کند.

بر اساس تعریف بیمه مرکزی، ریسک بیمه گری؛ ریسک‌هائی که موسسه بیمه به دلیل صدور بیمه نامه و قبولی اتکائی با آن مواجه است. در دو سال گذشته بر اساس این امارها ریسک صدور بیمه شرکت بهبود یافته و از رقم یک هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال در دو سال گذشته به دو هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال در پایان شش ماهه نخست امسال رسید.

همچنین ریسک بازار بر اساس تعریف آیین نامه های بیمه مرکزی، ریسک هائی که موسسه بیمه به دلیل نوسان قیمت در بازار با آن مواجه است. در این دو دوره ریسک شرکت ۱۴ برابر کاهش یافته است. همانگونه که مشخص است ریسک بازاری ۲۸ میلیاردی به ۴۱۳ میلیارد ریال رسیده است.

ریسک کل شرکت نیز به رقم دو هزار و ۶۳۷ میلیارد ریال رسیده است.

این شرایط، نشان می دهد که وضعیت شرکت بیمه نعاون در حال بهبود بوده نسبت به سرمایه، حق بیمه تولید شده و خسارت پرداختی رو به بهبود بوده و روز به روز این شرکت جایگاه خود را در بین دیگر شرکت های بزرگ پیدا می کند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه پارسیان بانک ملی ایران بانک سپه بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس فروشگاه کوروش
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها