۱۴۰۰ پنج شنبه ۴ آذر چاپ

ثبات قیمت جهانی گندم در هفته‌ی منتهی به ۱۹ نوامبر

ثبات قیمت جهانی گندم در هفته‌ی منتهی به ۱۹ نوامبر

ایران نو:قیمت جهانی گندم پس از افزایشی که در هفته گذشته داشت در هفته منتهی به ۱۹ نوامبر ثابت ماند و شاخص ۳۰۴ را ثبت کرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از نشست پایش بازار کالاهای اساسی، اگر چه گندم ۱۲٫۵ درصد روسیه در هفته جاری با رشد ۷ دلاری در هر تن به ۳۴۷ دلار رسید و گندم B آلمان رشدی ۲ دلاری و گندم اتحادیه اروپا به ۳۴۷ دلار در هر تن رسید؛ اما شاخص با یک دلار کاهش در عدد ۳۰۴ قرار گرفت.

 بازار بین‌المللی گندم در این هفته شاهد خرید ۶ محموله گندم توسط ژاپن و تایوان بود که مبدأخرید ژاپن کشورهای امریکا، کانادا، فلیپین و استرالیا است.

 همچنین میتوان به خرید ۶۰ هزار تن توسط مصر از رومانی اشاره کرد.

 خرید قابل توجه گندم الجزایر از نکات برجسته در اخبار بازار جهانی این محصول استراتژیک است که به میزان ۸۰۰ هزار تن و دوره حمل در دسامبر می‌رسد. مبدأ خرید از کشورهای آلمان، هلند، روسیه، و آرژانتین بوده است که تنها ۲۵۰ هزار تن آن از مبدأ روسیه خریداری شده است.

 بر این اساس، صادرات گندم روسیه ۳۴ درصد از ابتدای زراعی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ کاهش داشته است و پیش بینی می‌شود عوارض صادراتی این محصول در روسیه به ۷۸٫۳ دلار در هر تن برسد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه کوثر بیمه دی بانک سپه فروشگاه کوروش بنر بیمه پارسیان بیمه دانا شرکت شیر پگاه شرکت ذوب اهن بیمه رازی
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها