۱۴۰۰ چهارشنبه ۳ آذر چاپ

ظرفیت ذخیره‌سازی گندم کشور، فرصت اشتغال و ارزش‌آفرینی

ظرفیت ذخیره‌سازی گندم کشور، فرصت اشتغال و ارزش‌آفرینی

ایران نو:مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران ظرفیت ذخیره سازی ۲۱ میلیون تنی گندم در کشور را فرصتی دانست که با برنامه‌ریزی خوب می‌توان به ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در زنجیره‌ی گندم، آرد و نان دست یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، احمد عبدلی، وجود ۲۱ میلیون تن سیلو در کشور را یک فرصت دانست که باید با ورود موقت گندم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

  عبدلی گفت: با ورود گندم به کشور علاوه بر استفاده از ظرفیت‌ نگهداری سیلوهای کشور و افزایش اشتغال، با تبدیل گندم به آرد و صادرات آرد به ارزش آفرینی و ایجاد اشتغال در کنار استفاده از ظرفیتهای خالی خواهیم رسید.

 وی تحقق این موضوع را نیازمند برنامه ریزی خوب و توجه به ساختارهای زنجیره گندم، آرد و نان کشور اعلام کرد.

  مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: متاسفانه در گذشته آمایش خوبی از استقرار مراکز نگهداری گندم انجام نشده است و با وجود ظرفیت بالای ذخیره‌سازی گندم، این مراکز و تأسیسات بدون توجه به شاخص‌های پراکندگی ایجاد شده‌اند و عدم تناسب در جانمایی سیلوها را شاهدیم.

  وی با اشاره به اینکه شاخص‌های میزان تولید و مصرف گندم منطقه، موقعیت بندری منطقه و استان‌های معین در استقرار سیلوها موثر است، افزود: اکنون به دلیل ظرفیت زیاد ذخیره سازی، سیلوداران همواره از ما گندم درخواست می‌کنند و متاسفانه شاهدیم که در حال حاضر هم که ظرفیت‌ها بیشتر از گندم کشور است، برخی با فشار در صدد احداث سیلوی جدید هستند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه فروشگاه کوروش بنر بیمه پارسیان بیمه دانا شرکت شیر پگاه شرکت ذوب اهن بانک ملی ایران بیمه رازی
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها