۱۴۰۰ سه شنبه ۱۱ آبان چاپ
در همایش مهندسی و ایمنی ترافیک مطرح شد

منطقه ۵، منطقه برتر در ایمن سازی ترافیک

منطقه ۵، منطقه برتر در ایمن سازی ترافیک

همایش مهندسی و ایمنی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، با حضور سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترفیک شهرداری تهران و معاونین حمل و نقل ترافیک مناطق ۲۲ گانه شهرداری برگزار شد. در این همایش، منطقه ۵ از میان مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران، به عنوان منطقه برتر در ایمن سازی ترافیک معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه۵، محمد رازقی، معاون عملیات پلیس راهور تهران در این همایش با ارائه گزارشی توصیفی از اقدامات صورت گرفته مشترک میان شهرداری تهران و پلیس راهور و برنامه های پیش رو، از بررسی و ارزیابی عملکرد مناطق ۲۲گانه شهرداری در راستای ایمن سازی، سخن گفت. در این ارزیابی، با بررسی ملاک هایی چون نورپردازی و آشکارسازی معابر، آشکارسازی موانع صلب، احداث دوربرگردان، ایجاد سرعت گیر و سرعتکاه برای مدیریت سرعت، نصب پل های عابرپیاده در محل های مناسب و… ، منطقه ۵ شهرداری تهران به عنوان منطقه برتر در اقدامات صورت گرفته ۶ ماه نخست سال در راستای ایمن سازی معرفی شد.
سردار حمیدی: منطقه ۵ می تواند الگوی مناسبی برای سایر مناطق باشد
سردار حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در همایش مهندسی و ایمنی ترافیک، اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه ۵ را قابل قبول عنوان کرد و اظهار داشت: با تحلیل و ارزیابی که از عملکرد مناطق ۲۲ گانه شهرداری صورت گرفت، اقدامات شهرداری منطقه ۵، موثرتر و پیشتاز از سایر مناطق شناخته شد که این موضوع می تواند الگویی برای سایر مناطق باشد. البته که در ۶ ماه دوم سال نیز، عملکرد همه مناطق بار دیگر ارزیابی خواهد شد.
نوروزی: منطقه ۵ برنامه محور عمل کرد
مهدی نوروزی، معاون حمل و نقل ترافیک منطقه ۵ نیز درباره کسب مقام اول در میان مناطق ۲۲گانه اظهار داشت: ما از ابتدای کار، کمیته تخصصی ایمنی و تصادفات را در منطقه ایجاد کردیم که جلسات آن به طور منظم و هفتگی در حال برگزاری است. در این جلسات اعضای پلیس راهور و همکاران ما در شهرداری چه در حوزه ترافیک و چه در دیگر حوزه های مرتبط به فراخور موضوع در حال بررسی، حضور دارند. در کمیته ایمنی و تصادفات، تصادفات و موضوعات شهری مطرح و بر اساس آنها درباره ایمن سازی برنامه ریزی می کنیم.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در منطقه ۵، افزود: از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۵۰ نقطه در منطقه ۵ را سرعتکاه نصب کرده ایم؛ سرعتکاه های آسفالتی به همراه خط کشی و تابلوگذاری. از سوی دیگر چراغ های ال ای دی در بسیاری از بزرگراه های ما نصب شد. همچنین موضوع مهم دیگری که به صورت ابتکاری توسط شهرداری منطقه ۵ صورت گرفت روشن شدن تمام زیر پل های همسطح بود که با همت ویژه همکاران ما در امور شهری و زیبا سازی شهرداری صورت گرفت. از سوی دیگر، تمام المان های صلب در منطقه علامت گذاری و از شبرنگ های مخصوص ترافیکی در آن استفاده شد.
نوروزی با بیان اینکه، ما به طور مرتب در حال پایش شهر هستیم، اظهار داشت: در طرح جهادی که طی چند ماه گذشته در دستورکار قرار داشت، در هر ناحیه، ۵ محور انتخاب شد و به شکلی ویژه نوسازی و بازبینی علائم و تجهیزات ترافیکی آن مورد توجه قرار گرفت. در این طرح ضمن نوسازی تابلوها، اگر در نقطه ای، تابلویی مورد نیاز نبود، حذف شد و در مکان هایی که نیاز به تابلو وجود داشت، تابلو نصب شد. نوسازی تابلوها از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه به مرور تابلوها و علائم فرسوده شده و آن بازتاب نور مورد نظر را نخواهد داشت .
معاون حمل و نقل شهرداری منطقه ۵ در پایان با بیان اینکه ما از ابتدای سال تلاش کردیم تا برنامه محور حرکت کنیم، گفت: اکنون در تلاش برای برنامه ریزی سال ۱۴۰۱ با توجه به بودجه و اعتبارات تخصیص شده به این حوزه هستیم تا کاملا مشخص باشد که سال آینده در چه زمانی چه اتفاقی رخ خواهد داد و همه چیز طبق برنامه ریزی باشد. در نظر داریم که در سال آینده نیز به کمیته تخصصی ایمنی و تصادفات توجه ویژه ای داشته باشیم.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سامان موسسه ملل بانک سپه بیمه دی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیمه کوثر شرکت ذوب اهن فروشگاه کوروش بنر بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها