۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۹ مرداد چاپ

ادعای وزیر خارجه آمریکا: به زودی مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنیم

ادعای وزیر خارجه آمریکا: به زودی مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنیم

پامپئو گفت: انتظار داریم که قطعنامه ۲۲۳۱ نیز مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت اجرا شود.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت متبوعش انتظار دارد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد مانند سایر قطعنامه‌های این شورا به‌صورت کامل اجرا شود و آمریکا بتواند علی‌رغم خروج از برجام، سازوکار بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کند.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با همتای عراق خود «فؤاد حسین» در واشنگتن اعلام کرد که دولت متبوعش به‌زودی درخواست فعال‌سازی سازوکار بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد و انتظار دارد که مفاد قطعنامه 2231 نیز مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت به‌طور کامل اجرا شود.

پامپئو در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا آمریکا با توجه به خروجش از برجام در سال 2018 می‌تواند ساز‌وکار بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران را فعال کند، اظهار داشت: «ما این کار را به‌زودی انجام خواهیم داد و زمان‌بندی مربوطه را مشخص خواهیم کرد. قطعنامه 2231 یک قطعنامه معتبر و الزام‌آور از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد است. ما کاملاً انتظار داریم که این قطعنامه نیز درست مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت اجرا شود.»

وی افزود: «باید به یاد داشته باشید که قطعنامه 2231 یک سند آمریکایی نیست، بلکه سندی مربوط به شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این سند مجموعه‌ای از بندها، حقوق و الزامات را در بر می‌گیرد. ما این قطعنامه را به‌طور کامل رعایت می‌کنیم و این انتظار را داریم که سایر کشورها از جمله تک‌تک اعضای دائم شورای امنیت نیز به آن پایبند باشند.»

 

منبع: تسنیم

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

 منطقه ازاد کیش بانک تجارت بانک سینا بانک صادرات بنر بیمه پارسیان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران موسسه ملل تامین اجتماعی بیمه دی بانک ملی ایران بیمه کوثر شرکت ذوب اهن
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها