۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير چاپ
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تمام واجدان شرایط دریافت وام کرونا، پیامک دریافت کردند

تمام واجدان شرایط دریافت وام کرونا، پیامک دریافت کردند

ایران نو:شریعتمداری از دریافت پیامک وام کرونایی تمام واجدان شرایط خبر داد.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم سامانه شبکه و اتحادیه شرکت‌های تعاونی تسهیلگران کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در وبینار بین المللی در زمینه کسب و کار بیش از ۱۰هزار تعاونی داخلی و خارجی شرکت کردند.

او با بیان اینکه مجموعه خدمات در سال جاری برای بازنشسته‌ها است، گفت: شستا و هلدینگ سیمانی تامین به بورس وارد شدند.

شریعتمداری با بیان اینکه ۲۲۳۰ میلیارد تومان بودجه برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته شده است و نرخ وام از سه به ۵ میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: افزایش دستمزد برای کف بگیران تامین اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: طرح همسان سازی با همکاری وزیر دارایی و دستور رئیس جمهور برای پرداختی‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

او با بیان اینکه کلیه مراکز تامین اجتماعی آماده خدمات رسانی در خصوص تست و غربالگری بیماری کرونا هستند، گفت: بیش از ۲۷۰هزار نفر در ایام کرونا در این مراکز درمان شدند.

شریعتمداری گفت: تمام واجدان شرایط دریافت وام کرونا، پیامک دریافت کردند.

وزیر کار افزود: مشاغل متضرر شناسایی و اطلاعات کد‌های کارگاهی  به اپراتور‌ها داده و اقدامات به شکل نهایی انجام شده است.

او در مورد اینکه سازمان بازرسی کل کشور گفته دولت قول داده است که در نیمه دوم سال، مزد کارگران را بازنگری کند، تصریح کرد: شورای عالی کار طبق قانون مکلف است سالیانه نسبت به افزایش ایتم‌های مختلف مزدی تصمیم بگیرد که این کار در سال ۹۹ انجام شد.

وزیر کار در پاسخ به اینکه آیا مبحث مطرح شده از سوی سازمان بازرسی را تأیید می‌کنید یا خیر،گفت: بر اساس قانون مکلف به انجام این کار بودیم.

او ادامه داد: هر سال در پایان سال جلسات دستمزد را برگزار می‌کنیم، اما امسال متأسفانه این روند طولانی شد و در سال ۹۹ دستمزد تصویب شد و همین روال ادامه پیدا خواهد کرد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بانک صادرات تامین اجتماعی بیمه سرمد بانک سینا بنر بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها