۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير چاپ

فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای جعل در فوتبال در نظر گرفته است

فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای جعل در فوتبال در نظر گرفته است

ایران نو:ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد مجازاتی که فیفا برای جعل در فوتبال اعمال کرده توضیحاتی ارائه کرد.

ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا و مترجم آیین نامه های انضباطی فیفا و ای اف سی گفت: جعل اسناد و مدارک اقدامی بسیار نکوهیده است و فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای افراد یا باشگاههایی که مبادرت به جعل می کنند در نظر گرفته است.

ایمان فرزین گفت: ماده ۲۱ فصل سوم آیین نامه انضباطی فیفا صراحتاً عنوان کرده است که هر کسی در فعالیت‌های مربوط به فوتبال سندی را جعل، مدرک معتبری را تحریف و یا از یک مدرک جعل و تحریف‌شده استفاده کند، با جریمه مالی و محرومیت حداقل از ۶ بازی و یا یک مدت زمانی که کمتر از ۱۲ماه نیست، جریمه خواهد شد. این ماده همچنین در ادامه می افزاید که در صورت جعل و یا تحریف توسط یکی از مسئولان یا بازیکنان یک باشگاه، مسئولیت آن با باشگاه است.

وی همچنین افزود: مجازات های سنگین فیفا در مورد جعل به اینجا ختم نمی شود و در صورت جدی تر بودن تخلف، مجازات سنگین تری به منظور اثرگذاری سراسری اعمال خواهد شد.

فرزین در ادامه ضمن اشاره به ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی فیفا درباره گسترش مجازات متخلفین افزود: متن این ماده صراحتاً بیان کرده که اگر تخلف جدی تر باشد و جعل به منظور دستکاری در بازی ها باشد، فدراسیون فوتبال می تواند از کمیته انضباطی درخواست کند تا مجازات ها را بصورت جهانی اعمال کند. همچنین بند دهم همین ماده می گوید مجازاتی که توسط فدراسیون اعمال شده، همان تأثیر را در دیگر فدراسیون‌های فیفا، کنفدراسیون‌ها و خود فیفا دارد گویا که این مجازات توسط هر کدام از اینها اعمال شده است.

وی با اشاره به موارد مشابه در دیگر کشورها گفت: در لیگ روسیه تیم روستوف به دلیل ابتلای چندین بازیکن اش به کرونا قرنطینه شد و با بازیکنان تیم جوانان خود به میدان رفت و با دریافت ۱۰ گل شکست خورد، اما اعتراض شان به فیفا تاکنون بی نتیجه مانده است، چرا که اصل بر برگزاری مسابقات و تمکین از قوانین و مقررات جاری فوتبال جهان است. فیفا بارها بحث برگزاری بازیها را به فدراسیون ها واگذار کرده و در کشور ما هم سازمان لیگ با استناد به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می کند.

ایمان فرزین در پایان گفت: مناسب ترین راهکار برای پیشگیری از شائبه ها و اتفاقات اینچنینی این است که با توجه به وجود مرکز پزشکی ایفمارک در سازمان لیگ حرفه ای، تیمهای تهرانی در این مرکز و تیمهای شهرستانی در یک مرکز پزشکی معتبر و مورد تایید ایفمارک در استان خودشان و با حضور نماینده این سازمان تست کرونا داده تا هیچ حرف و حدیثی درباره صحت و اعتبار نتایج تست ها وجود نداشته باشد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک صادرات پتروشیمی خلیج فارس پتروشیمی زاگرس پتروشیمی مبین فولادخوزستان بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بیمه سرمد
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها