۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد چاپ

جزئیات الکترونیکی شدن نقل و انتقال خودروها

جزئیات الکترونیکی شدن نقل و انتقال خودروها

ایران نو:رییس پلیس راهور ناجا جزئیات الکترونیکی شدن نقل و انتقال خودرو و تعویض پلاک را تشریح کرد.

رییس پلیس راهور ناجا جزئیات الکترونیکی شدن نقل و انتقال خودرو و تعویض پلاک را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه رزمایش ارتقای توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی ناجا برگزار شد، گفت:‌ از سال گذشته و با همراهی فرمانده ناجا در راستای تقویت و تحرک پلیس راهور اقداماتی در این پلیس صورت گرفت. در همین راستا سال گذشته خودروهای تاکتیکی را توسعه دادیم و آنها را در ۱۱۱ گردنه برفگیر کشور به کار گرفتیم.

وی با بیان اینکه امسال هم ۱۰۰۰ دستگاه خودرو به توان گشتی پلیس راهور اضافه خواهد شد، گفت: در این رزمایش شاهد حضور ۲۶۰ دستگاه از این خودروها بودیم. اگر این توسعه و تقویت چه در حوزه‌های خودرویی سبک و چه موتور و چه ناوگان سنگین راهور اتفاق بیفتد، آمایش گشتی‌های ما از ۴۹ کیلومتر به ۳۷ کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد که این منجر به افزایش تحرک پلیس و تیم‌های گشتی پلیس راهور در جاده‌ها و شهر خواهد شد.

هادیانفر در مورد نقل و انتقال خودروها و شیوه جدید برای الکترونیکی شدن فرآیند آن نیز گفت: سال‌ها بود که نقل و انتقال روند قدیمی و البته منطبق بر قانون انجام می‌شد. در شرایط جدید تحول سیستمی داریم و به زودی خدمات نقل و انتقال در تمامی ۴۶۰ مرکز ما در سراسر کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات ارائه خواهد شد.

رییس پلیس راهور ناجا در مورد جزئیات این طرح نیز گفت: خریدار و فروشنده قبل از دریافت خدمات احراز هویت می‌شوند و پس از آن می‌توانند تمامی خدمات خدمات را به شکل الکترونیکی دریافت کرده و تمام پرداخت‌ها و دیون دولتی و هزینه‌ها و ... را در همین بستر پرداخت کنند. در نهایت هم با توجه به الزام قانون فرآیند سلامت اسناد، بازدید از خودرو و نصب پلاک در مراکز انجام می‌شود.

به گفته هادیانفر در حال حاضر این طرح به شکل آزمایشی در چند مرکز واقع در تهران انجام خواهد شد اما در صورت اجرای سراسری آن میانگین ۹۰ دقیقه زمانی که برای دریافت خدمات به کار گرفته می‌شود به کمتر از ۱۵ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بانک صادرات تامین اجتماعی بیمه سرمد بانک سینا بنر بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها