۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد چاپ
المیادین در یادداشتی نوشت

زنده باد برادری ایران و ونزوئلا

زنده باد برادری ایران و ونزوئلا

ایران نو:شبکه لبنانی المیادین در یادداشتی به انتقال سوخت از جمهوری اسلامی ایران به ونزوئلا پرداخت و گفت که مقاومت جهانی شده است.

به گزارش ایسنا ، شبکه لبنانی المیادین در یادداشتی به قلم صلاح الداودی، نویسنده و استاد دانشگاه تونسی نوشت: پایداری و مقاومت دورترین مبارز در جهان برابر  با پایداری و مقاومت تمام مردم فلسطین در قدس شریف است؛ از این لحظه به بعد تمام امور این جهان به مقاومت و پایداری بستگی دارد.

در این یادداشت آمده است: روشن است که خط انقلابی بشری و جهانی در حال تقویت و استحکام و گسترش است؛ خطی که آینده " بشریت حق و اقتدار و بشریت اتحاد و همبستگی و بشریت کرامت ابدی" را می سازد. میدان این خط مقاومت "جهان "است ، هدف آن آزادی جهان و خط مشی آن جهانی سازی مقاومت است. رسالت در این خط ترسیم می شود و تمام ابعاد آزادی مقاومت در آن معنا می شود و به زبان فلسفی گویی که"نفس علیا" است.

نویسنده در ادامه با اشاره به روحیه مقاومت در شکستن تحریم ها و جهانی شدن مقاومت می گوید:  بی شک روزی تمام دل ها و بازوها و تفنگ های آزادی خواهان جهان درکنار هم جمع خواهند شد تا اشغالگری و نظام صهیونیستی را از روی زمین محو کنند.


این نویسنده تونسی در بخشی از یادداشت خود می نویسند: مساله اکنون تنها رسیدن نفتکش های جمهوری اسلامی ایران به کشور آزاد و مستقل و یکپارچه ونزوئلا نیست بلکه مساله مهم و راهبردی و سیاسی و اقتصادی دیگری به دست شرافتمندان محقق شد و آن رویداد و مساله این است که انسان های بزگوار و شرافتمند، شرافتمند می مانند و انسان های ذلیل نیز، ذلیل می مانند.

این استاد دانشگاه تونسی می نویسد: روح شهید قاسم سلیمانی اکنون بالای دریای کارائیب به پرواز درآمده است همانگونه که در تمام سرزمین های مقدس در محور مقاومت به پرواز درآمد؛ روحی که نمی تواند خط مشی آزادی خواهی را رها کند و اکنون بازگشته است تا خوزه مارتی، سیمون بولیوار، ارنستو چه گوارا ، فیدل کاسترو، هوگو چاوز را در آغوش بگیرد.

در این یادداشت آمده است: امروز ونزوئلا و فردا تمام اقلیم مقاومت بولیواری، امروز ایران و فردا سوریه، عراق، یمن و الجزایر. دنیای پلیس جهانی به پایان رسید اگر چه کشورهای دنیا هنوز آن را به وضوح نمی بینند.

در این یادداشت آمده است: ونزوئلا هیچ گاه تفنگ کوچکی نبود و ایران نیز هیچ گاه ماجراجویی گذرا و موقت نبوده است، از این لحظه به بعد جهان باید تمام توان خود را به کار گیرد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: در برابر چشمان جهانیان و به مدت چند هفته در دریای گسترده و آسمان باز نه از طریق باغ های پشت خانه و با چهره هایی بی نقاب نه از طریق دست نشانده و مزدور این رویداد ها اتفاق افتاد و هر چیزی که در آینده رخ خواهد داد نیز صدایی ایرانی- ونزوئلایی است که به گوش جهانیان رسید.

نویسنده می گوید: امروز دیدارها کامل و عمیق تر شد و همانگونه که حجت الله سلطانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس تاکید کرد " جواب خوبی را با خوبی می دهند"؛ در سال 2008 کشور ونزوئلا به رهبری چاوز برای جمهوری اسلامی ایران سوخت ارسال کرد. زنده باد برادری ایران و ونزوئلا.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه پارسیان بانک ملی ایران بانک سپه بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس فروشگاه کوروش
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها