۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد چاپ

فدراسیون فوتبال ایران باید ۱۳ آکادمی برتر را به فیفا معرفی کند

فدراسیون فوتبال ایران باید ۱۳ آکادمی برتر را به فیفا معرفی کند

ایران نو: رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: باید ۱۳ آکادمی برتر کشور را به فدراسیون جهانی فوتبال معرفی کنیم.

 به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال گفت: امروز به همراه اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان با دو نماینده از فیفا «اریخ روته مولر» و «کوین استوارت» صحبت کردیم. در ارتباطی که به صورت ویدیو کال بود در خصوص برنامه استعدادیابی، کیفیت آکادمی فوتبال در ایران و کشف استعداد ها به بحث و بررسی پرداختیم. در واقع درخواستی که فیفا از فدراسیون فوتبال ایران دارد این است که ۱۳ آکادمی برتر حاضر در ایران به فدراسیون جهانی فوتبال معرفی شود.

محصص ادامه داد: فیفا می خواهد از این ۱۳ آکادمی، ۳ آکادمی که در سطح بسیار بالا و فوق العاده است را معرفی کنیم و ۱۰ آکادمی باقیمانده نیز باید به مرور زمان پیشرفت داشته باشند و گزارش های دقیق آن به این فدراسیون ارسال شود.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال در ادامه گفت: پس از اعلام آکادمی ها، قرار است شرکت بلژیکی که مد نظر فیفا بوده و به ارزیابی کیفیت فنی استعدادیابی و آکادمی ها می بپردازد، همکاری داشته باشیم تا در این زمینه بتوانیم بیش از گذشته رشد داشته باشیم.

وی در پایان گفت: فردا نیز به همراه اکبر محمدی، رئیس کمیته جوانان با لاسلو مدیر فوتبال پایه AFC ارتباط ویدیویی خواهیم داشت تا در خصوص طرح پیشرفت فوتبال جوانان آسیا صحبت کنیم. بدون شک بررسی طرح های مختلف در خصوص رشد توسعه فوتبال پایه و آکادمی ها می تواند باعث روند رو به ر شد آینده فوتبال در ایران شود.

 

 مهر

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک صادرات پتروشیمی خلیج فارس پتروشیمی زاگرس پتروشیمی مبین فولادخوزستان بانک ملی ایران بانک تجارت موسسه ملل بیمه سرمد
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها