۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور چاپ
در نشست خبری مطرح شد

بیش از ۱۱ هزار برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس

بیش از ۱۱ هزار برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس

ایران نو:رئیس ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس: تمرکز امسال برنامه‌ها بر جوانان و نوجوانان در فضای مجازی است

به گزارش  ایران نو، رئیس ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس از برگزاری ۵۰۰ برنامه اصلی، هزار و ۲۰۰ برنامه استانی و بیش از ۱۰ هزار برنامه در شهرستان‌ها و روستا‌ها به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
سردار سرتیب پاسدار بهمن کارگر در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با اعلام اینکه برنامه‌های این هفته از ۳۱ شهریور با رژه سراسری نیرو‌های مسلح در تهران و شهرستان‌ها آغاز می‌شود، گفت: تمرکز امسال برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس بر جوانان و نوجوانان در فضای مجازی است و شعار محوری امسال نیز "ما پیروزیم" است.
وی با بیان اینکه رژه نیرو‌های مسلح در تهران را سپاه و رژه دریایی ویژه در بندرعباس را ارتش جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌کند، افزود: در این هفته برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی هنری شامل عکس، پوستر، کتاب را داریم.
سردار کارگر عطرافشانی ۱۵ هزار گلزار شهید، برگزاری بیش از ۷۰ مسابقه فرهنگی هنری و ورزشی، برگزاری بیش از ۶۰۰ یادواره شهدا، رونمایی از ۳۱۶ عنوان کتاب، برگزاری نشست‌های تخصصی دفاع مقدس، شب خاطره و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس را هم از برنامه‌های مهم این هفته برشمرد.
 
توجه به جوانان و نوجوانان در برنامه‌های هفته دفاع مقدس
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس از اجرای ۵۰۰ برنامه اصلی، هزار و ۲۰۰ برنامه استانی و بیش از ۱۰ هزار برنامه در شهر‌ها و روستا‌های کشور در هفته دفاع مقدس خبر داد.
وي با اشاره به اهمیت احیای فرهنگ دفاع مقدس در سراسر کشور گفت: برنامه‌های رسمی این هفته ۳۱ شهریور با رژه سراسری نیرو‌های مسلح و شعار (ما پیروزیم) در سراسر کشور آغاز می‌شود.
سردار کارگر  با بیان اینکه همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی بدست آورده است نتیجه مجاهدت و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس است، افزود:یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس در این هفته تمرکز بر روی جوانان و نوجوانان با بهره‌گیری از فضای مجازی است.
 
وی افزود: تلاش می‌کنیم تا همچون دوران دفاع مقدس با مردمی کردن برخی برنامه‌ها سطح مشارکت و پیشرفت در کار‌ها را افزایش دهیم.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس شعار محوری سی و نهمین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس را «ما پیروزیم» اعلام کرد و گفت: یکشنبه سی و یکم شهریور با عنوان «قدرت، توانمندی و اقتدار نیرو‌های مسلح» نامگذاری شده است که در این روز با برگزاری رژه صلابت و توانمندی نیرو‌های مسلح و قدرت صنعتی و دفاعی کشور در سراسر کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه رژه نیرو‌های مسلح در سراسر کشور همزمان برگزار می‌شود گفت: امسال دو رژه بزرگ یکی در تهران با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگری نیز رژه بزرگ دریایی در بندرعباس با مسئولیت ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
 
سردار کارگر افزود: دوشنبه یکم مهر با عنوان «دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان» نامگذاری شده است که در این روز بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز عملی و پژوهشی و تقدیر از سربازان و مرزداران غیور کشور را خواهیم داشت.
وی گفت: سه شنبه دوم مهر تحت عنوان «رونق تولید، حمایت مردمی و خود باوری» نامگذاری شده که در این روز با عنایت به اینکه نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس شکل گرفته است به موضوعاتی، چون رونق تولید ملی و اقتصادی با رویکرد مدیریت انقلابی و جهادی تاکید می‌شود و همچنین خودباروی به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های تقویت صنعت کشور و موثر در محدود کردن اهداف دشمن در حوزه تحریم‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود : ​چهارشنبه سوم مهر نیز با عنوان «بصیرت، دشمن شناسی، ولایتمداری و دفاع همه‌جانبه» نامگذاری شده است که نقش ولایت فقیه در بصیرت افزایی عمومی به منظور مقابله با ترفند‌ها و همچنین مقابله با فریب و سلطه دشمن به عنوان الگویی موثر برای نهضت مقاومت و نقش ولایت فقیه در دشمن شناسی و هدایت جنگ و پس از جنگ نیز بررسی می‌شود.
سردار کارگر بیان داشت: پنجشنبه چهارم مهر با عنوان «شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان» نامگذاری شده است که این روز به عطر افشانی مزار شهدا و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و تکریم از جانبازان و آزادگان اختصاص می‌یابد.
وی گفت: جمعه پنجم مهر نیز با عنوان «معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی» نامگذاری شده است که در این روز به همبستگی ملی، حضور باشکوه در نماز جمعه و تقویت سبک زندگی دینی و حفظ و کرامت ارزش‌های اسلامی خانواده و همچنین ورزش همگانی و عمومی توجه خواهد شد.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس تصریح کرد: شنبه ششم مهر با عنوان «رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران» نامگذاری شده است که در این روز برنامه‌هایی در جهت یادبود حماسه غرورآفرینان عملیات بزرگ ثامن الائمه و بزرگداشت شکست حصر آبادان برگزار می‌شود و از رزمندگان، جهادگران و حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس نیز تجلیل خواهد شد.
وی گفت: یکشنبه هفتم مهر با عنوان «فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان نامگذاری شده است که در این روز نیز با توجه به سالروز شهادت فرماندهان شهید فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا و بزرگداشت فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس و تقدیر از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت را داریم.
 
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس همچنین از اجرای ۵۰۰ برنامه محوری و ۱۲۰۰ برنامه در سطح استان‌ها و بیش از ۱۰ هزار برنامه در شهر‌ها و روستاها، برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در ۳۱ استان کشور ، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی، هنری، شامل عکس، پوستر، کتاب و بیش از ۶۰۰ نمایشگاه، عطرافشانی ۱۹ هزار گلزار شهید، برگزاری بیش از ۷۰ مسابقه فرهنگی، هنری و ورزشی، برگزاری بیش از ۶۰۰ برنامه یادواره شهدا، رونمایی از ۳۱۶ عنوان کتاب، مراسم تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا در ۱۲۰ برنامه، برگزاری بیش از ۵۰ برنامه شب شعر و خاطره و برگزاری ۴۸ نشست تخصصی با موضوعات مختلف در حوزه دفاع مقدس خبر داد.
 
سردار کارگر افزود: بازخوانی و بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس و تجلیل از سربازان نمونه در ۳۱ استان کشور، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، بيان حماسه‌های دوران دفاع مقدس توسط پیشکسوتان دفاع مقدس در مساجد و نماز جمعه، سخنرانی و بیان خاطرات فرماندهان در مدارس و دانشگاه‌ها و یادواره‌ها، حضور فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در میزگرد‌های تحلیلی و سیاسی در صدا و سیما، تولید و پخش ویژه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با موضوع دفاع مقدس، برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با موضوع دفاع مقدس، برگزاری همایش نقش زنان در دفاع مقدس، بازدید رایگان از موزه‌های دفاع مقدس، نکوداشت فرماندهان شهید و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.
 
سردار کارگر افزود : دراین هفته برپایی نمایشگاه اسناد شهدای روحانی در مساجد شهر، نشست فعالین زنان دانش‌پژوه در عرصه دفاع مقدس همراه با رونمایی ویژه نامه زنان و دفاع مقدس، اجرای طرح اکسیر و خورشید خانه‌ات باش برای ۵۰۰ نفر از خانواده‌های ارتش در تهران و چهار استان دیگر، تهیه برنامه رادیویی بر بلندای آسمان در خصوص معرفی همسران شهدایی که خود در دفاع مقدس نقش اساسی داشتند، برگزاري ۱۶ همایش زن و دفاع مقدس در ۱۶ استان،  یادواره شهدای بهزیستی با نام بچه‌های گمنام، مادران گمنام، برگزاری طرح «درکوی نیک نامان» در منطقه شرق تهران، رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب صوتی در حوزه زنان و دفاع مقدس، رونمایی از چهار کتاب مرجع تهیه شده در سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و رونمایی از سه اثر موسیقیایی از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده است
 
وی افزود: برگزاری مرحله استانی سومین جشنواره «ترنم فتح» و معرفی برگزیدگان،  یادواره شهدای روحانی در حوزه‌های علمیه و تجلیل از روحانیون ایثارگران، اجرای طرح نامگذاری طرح نامگذاری حجره شهدا در حوزه‌های علمیه، ایجاد نمایشگاه تصاویر شهدای روحانی و حضور روحانیت در دفاع مقدس در حوزه‌های علمیه، تولید هشت قسمت ۳۵ دقیقه گفتگو محور با عنوان نشان افتخار با موضوع وحدت نیرو‌های مسلح در دفاع مقدس، رونمایی از دو کتاب شناخت کارگردانان سینمای دفاع مقدس (ابراهیم حاتمی کیا و رسول ملاقلی‌پور)، تولید و پخش مستند‌های شهید محسن حججی، قلک‌های شکسته، قصه‌های مادربزرگ، فرزندان روح الله، هشت دقیقه به دو، ساخت و پخش تیزر روز شمار هفته دفاع مقدس، برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب تاریخ شفاهی مقدس و برگزاری سه نشست تخصصی در طول هفته دفاع مقدس در حوزه تئاتر، سینما و موسیقی با حضور هنرمندان از جمله برنامه‌هایی است که برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
 
سردار کارگر در ادامه تشریح برنامه‌های ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اعلام فراخوان سومین کنگره ملی شعر، معرفی و اهدای جایزه به منتخبین نخستین جشنواره سرود دانش آموزی دفاع مقدس، تهیه طرح‌های گرافیکی با موضوع هفته دفاع مقدس جهت تبلیغات شهری، درج در مطبوعات و نشر در فضای مجازی، تولید نماهنگ با موضوع دفاع مقدس جهت پخش از شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، بازدید از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های فعال در حوزه دفاع مقدس، برگزاری جلسات کتاب در شش استان، اجرای طرح آبونمان کتاب در استان‌ها، اجرای مرحله دوم طرح پویش کتابخوان، برگزاری جلسات عصر خاطر در هفته اول مهر در ۷ استان، برگزاری کارگاه آموزشی منطقه‌ای نوقلمان در پنج استان، برگزاری یادواره شهدای دیده‌بان با مشارکت گردان دو پادگان ولیعصر (عج)، نمایشگاه شکست داعش، نمایشگاه آثار و بقایای پهپاد‌های ساقط شده استکبار جهانی، برنامه زنده تلویزیونی خاک پاک و کارگاه تصویرسازی دفاع مقدس با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و کانون پرورش فکری، اجتماع بزرگ ۱۰۰۰ نفری بسیجیان جوان در محرم و هفته دفاع مقدس، یادواره شهدای بهداری با مشارکت سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) و برگزاری سومین اجلاس همبستگی با کودکان فلسطینی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
 
حذف نام شهدا کج سلیقگی و سهوی بوده است
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حذف نام شهدا از تابلوی برخی خیابان‌ها را کج سلیقگی و سهوی دانست.
 
سردار کارگر در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ؛ درباره حذف عبارت شهید از برخی تابلو‌های سطح شهر تهران و برخی شهر‌ها تاکید کرد : این اتفاق به نظر سهوی بوده است و در جمهوری اسلامی ایران کسی جرات نمی‌کند درباره دفاع مقدس و شهدا چنین کاری را عمداً انجام دهد و اگر هم کسی شیطنتی کند ملت ما هوشیار هستند و همه به شهدا احترام می‌گذارند.
وی با بیان اینکه در این تصمیم مقداری کج سلیقگی بوده است و ما تذکر‌های لازم را داده‌ایم و شهردار و شورای شهر تهران هم در حال پیگیری هستند گفت: در این مسائل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دلیل ماهیت فعالیتش درگیر مسائل جناحی نمی‌شود و معتقدیم کار باید منطقی پیش رود و معمولاً این مسائل را پیگیری می‌کنیم، ولی رسانه‌ای نمی‌شود.
کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

فولاد غدیر نی ریز بانک سپه بانک ملی ایران بنر بیمه پارسیان بنر شرکت  شیرپگاه بانک سامان موسسه ملل بیمه دی بیمه کوثر شرکت ذوب اهن شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها