۱۴۰۰ سه شنبه ۲۳ شهريور چاپ

یکپارچه سازی زنجیره ارزش محصولات اکسین در دل فولاد اکسین محقق می‌شود

یکپارچه سازی زنجیره ارزش محصولات اکسین در دل فولاد اکسین محقق می‌شود

ایران نو:معاون فنی و بهره‌برداری شرکت اکسین خوزستان گفت: طرح‌های تکمیل زنجیره ارزش فولاد اکسین(احیا و فولاد سازی) از ماه آینده شروع به کار خواهند کرد.

 

 محسن ابوعلی محسن ابوعلی معاون فنی و بهره‌برداری شرکت فولاد اکسین خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: رسالت شرکت فولاد اکسین خوزستان، تولید ورق‌های عریض فولادی صنایع مهم کشور از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، کشتی سازی و مخازن تحت فشار بوده که به دلیل عدم توان تولید اسلب سنگین مورد نیاز این محصولات در کشور همچنان ظرفیت اسمی این شرکت محقق نشده و در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان بخش قابل توجهی از نیازهای این شرکت را تأمین می‌کنند.

وی افزود: یکپارچه سازی زنجیره ارزش محصولات اکسین منوط به راه اندازی طرح فولادسازی این شرکت است.

معاون فنی و بهره‌برداری شرکت اکسین خوزستان گفت: طبق آمار و سبد محصولات تولیدی فولاد اکسین در سال جاری ۸۲ درصد مواد اولیه (اسلب) از فولاد مبارکه و هرمزگان تهیه شده است، چرا که مواد اولیه مورد نیاز خط نورد اکسین اسلب عریض ۲۳ تُنی بوده که متأسفانه فولاد خوزستان تنها قادر به تولید اسلب کم عرض سبک ساختمانی با کمترین ابعاد و تُناژ است.

وی ادامه داد: برای تولیدات فعلی، پروژه‌های جاری، نیاز صنایع داخلی و بلاخص صادرات قابل استفاده نیست و در صورت استفاده راندمان کیفی و کمی تولید فولاد اکسین تا حدود ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

محسن ابوعلی تصریح کرد: البته شرکت فولاد خوزستان طی سال‌های گذشته چندین مرحله برای تولید اسلب API(مورد نیاز صنعت نفت و گاز) اقدام کرده که موفق به انجام این کار نشده است.

وی بیان کرد: علت اصلی این موضوع ظرفیت و قابلیت خط فولادسازی و ریخته‌گری آن شرکت است که توانایی تامین خوراک مورد نیاز خط نورد اکسین را ندارد.

ابوعلی اذعان کرد: بنابراین از آنجا که طرح احداث اسلب مناسب ورق عریض از زمان راه اندازی در شرکت فولاد اکسین دیده شده و طی سال‌ گذشته اقدامات شایانی در این خصوص انجام پذیرفته و پیشرفت بالایی نیز داشته است، لذا زنجیره ارزش این شرکت زمانی تکمیل می‌شود که اسلب مورد نیاز خط تولید توسط واحد فولادسازی شرکت فولاد اکسین ایجاد گردد.

وی عنوان کرد: طرح‌های تکمیل زنجیره ارزش فولاد اکسین(احیا و فولاد سازی) از ماه آینده شروع به کار خواهند کرد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه دانا شرکت شیر پگاه بانک گردشگری بانک ملی ایران بیمه رازی بنر بانک گردشگری موسسه ملل بنر بانک سپه
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها