۱۴۰۰ سه شنبه ۲۳ شهريور چاپ

جان بخشی هنر به درختان بی جان در منطقه۲

جان بخشی هنر به درختان بی جان در منطقه۲

ایران نو:معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ گفت: با بهره مندی از ذوق هنری هنرمندان ، درختان بی جان منطقه احیای و به المان هنری تبدیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، جعفر میرزایی، با اشاره به اینکه درختان یکی از زیبایی‌های شهرهای مدرن محسوب می‌شوند که با سرسبزی خود نفسی تازه به کالبد مرده ی شهرها می دمند.گفت: در مواقعی به دلایل اجتناب ناپذیر با گذر زمان و با بروز آسیب های مختلف عمر درختان به پایان رسیده و خشک می شوند، اما هنرمندانی با ذوق هنری خود روحی دوباره به کالبد این موجودات بی جان دمیده و آنها را احیا می کنند.
وی افزود : با توجه به رویکرد مدیریت شهری در زیباسازی منظر شهری، با استفاده از این سبک تلاش می شود تا با بهره‌گیری از ذوق هنری، تنه خشک درختان به یک المان هنری تبدیل کنیم.
معاون شهردار منطقه۲ از نقش بستن اشعار زنده یاد قیصر امین پور در این المان هنری گفت: این المان هنری در بلوار قیصر امین پور و با نقش بستن یک مصرع از اشعار این شاعر معاصر شکل گرفت.
وی افزود: هدف از تبدیل تنه ی خشک درختان به آثار هنری، گسترش بحث های فرهنگی در قالب المان است که تاریخ، فرهنگ و هویت شهر را در این قالب به مردم انتقال می دهد.
میرزایی ادامه داد: این آثار هنری علاوه بر زیباسازی شهر شامل پیام فرهنگی نیز هستند که هنرمندان با خلق چنین آثاری این پیام ها را به مردم انتقال می‌دهند .

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه دانا شرکت شیر پگاه بانک گردشگری بانک ملی ایران بیمه رازی بنر بانک گردشگری موسسه ملل بنر بانک سپه
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها