۱۳۹۹ دوشنبه ۴ اسفند چاپ

تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه در چادرملو

تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه در چادرملو

صبح امروز با امضای تفاهم نامه سه جانبه میان شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دانشگاه اردکان ، مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه این شرکت در برج فناوری و نو آوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه اندازی شد .

در مراسمی که به همین منظور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید، ابتدا دکتر معتمدی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام اینکه در برنامه راهبری دانشگاه بدنبال حل مشکلات بخشهای تولید و صنعت و مهارت افزایی هستیم اظهار امیدواری کرد این توافقنامه آغازی باشد برای همکاری عملی و تنگاتنگ صنعت و دانشگاه.

مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز مهمترین استراتژی های چادرملو  را افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید ، کاهش مصرف انرژی و داخلی سازی قطعات صنعتی و ماشین آلات عنوان کرد وگفت: در حال ورود به اکتشاف در معادن عمیق هستیم و قطعا در این راه نیازمند بهر گیری از فناوریها و نوآوریهای  به روز می باشیم  و این همکاری با مراکز علمی، می تواند گام ارزشمندی جهت تحقق اهداف ما باشد. دکتر یاری مدیر عامل شرکت انتقال اب خلیج فارس نیز ضمن تشریح اقدام بی نظیر طرح ملی شیرین سازی و انتقال اب به مناطق مرکزی ایران گفت: چادرملو تمایل بسیاری برای ساخت ممبران های اب شیرین کن بعنوان اصلی ترین قطعه مورد نیاز کشور دارد که امیدواریم از نتایج عملی این توافقنامه  تولید این قطعه استراتژیک در داخل باشد.

گفتنی است: این مرکز علمی و پژوهشی بمنظور تحقق توسعه زیرساخت های مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم درکشور و استفاده و بکارگیری از خلاقیت و دانش نیروهای ایده پرداز و نخبه دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان برای ایجاد این بستر بزرگ علمی و پیشرفته تاسیس گردید.

شرکت صنعتی و معدنی چادرملو ایجاد مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه را با همکاری مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه اردکان در برج فنآوری ابن سینا، بعنوان شرکت پیشتاز و اولین شرکت تولیدی و صنعتی کشور در دستور کار خود قرارداده است تا با استقرار آن ، هوشمندسازی خطوط تولید و گسترش فناوری نوظهور همچون پردازشگرهای کلان داده ها، هوشمندسازی سامانه ها و فرآیند مواد پیشرفته در ساختار تولیدی شرکت  را  بعنوان رسالتی در جامعه تولیدی و علمی کشور پیاده سازی نماید.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سینا بنر بانک سپه بانک پارسیان شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه پارسیان بنر بانک گردشگری
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها