۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن چاپ

واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی /۴۰۰هزار تن روغن تا پایانِ سال وارد کشور می‌شود

واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی /۴۰۰هزار تن روغن تا پایانِ سال وارد کشور می‌شود

معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران از واردات ۴ میلیون تن کالای اساسی به کشور طی ۱۰ ماهِ سال جاری خبر داد و گفت: در دو ماه آخر سال نیز ۴۰۰ هزار تن روغن و سایر کالاها برای ذخایر استراتژیک وارد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ امیر طالبی گفت: ۱۹۴ کشتی حامل کالاهای اساسی از آغازِ سال تا پایان دی‌ماه برای تأمین ذخایر استراتژیک کشور، در بنادر ایران پهلوگرفته و تخلیه شده است.
طالبی میزان واردات کالاهای اساسی به کشور را طی این مدت ۴ میلیون تن اعلام که این کالاها از بنادر جنوبی و شمالی به کشور وارد شده که سهم بندر امام از سایر بنادر بیشتر بوده است.
او افزود: در ورود کالا به کشور سهم بندر امام ۴۵ درصد، بندرعباس ۳۱ درصد و چابهار ۱۷ درصد است و مابقی از بنادر شمالی وارد کشور شده است.
معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطر نشان کرد: واردات کالاهای اساسی در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا از ثبت سفارس، خرید و حمل و تخلیه و بارگیری و انبارداری برای تنظیم بازار و تأمین ذخایر استراتژیک با تلاش شبانه‌روزی همکارانِ مجموعه‌ این شرکت انجام شده و در حال حاضر به لحاظ تأمین و موجودی در شرایط مطلوبی قرار داریم.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بانک سپه بیمه پارسیان بنر بانک گردشگری بنر بیمه کوثر بنر بانک گردشگری بنر سازمان تامین اجتماعی بیمه رازی
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها