۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر چاپ
بررسی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های تحت پوشش منطقه ۱۲:

نصب نیروگاه خورشیدی و سامانه پایش آنلاین مصرف انرژی

نصب نیروگاه خورشیدی و سامانه پایش آنلاین مصرف انرژی

معاون خدمات شهری و محیط زیست قلب طهران از آغاز احداث نیروگاه خورشیدی با هدف استفاده از انرژی‌های نو و راه‌اندازی سامانه مانیتورینگ هوشمند موتورخانه و پایش آنلاین مصرف انرژی (IOT) به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی برای نخستین‌بار در ساختمان‌های تحت پوشش منطقه ۱۲ خبر داد.

به گزارش ایران نو، محمدرضا ندرلو معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت مدیریت مصرف انرژی و به تبع آن کنترل انتشار آلایندگی محلی و گازهای گلخانه‌ای، سامانه مانیتورینگ هوشمند اندازه‌گیری، فراخوانی، آنالایز داده و نمایش آنلاین انواع پارامترها شامل مصرف انرژی برق، پروفایل بار، هزینه برق، مصرف سوخت بابت تولید برق، انتشار گازهای گلخانه‌ای تهیه و راه‌اندازی شد.

وی افزود: از مهم‌ترین مزایای این طرح می‌توان به سهولت در امر ممیزی مصرف انرژی، تفکیک مصارف انرژی هر واحد، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ارتقای رتبه و بهبود بازدهی انرژی ساختمان، امکان مانیتورینگ میزان مصرف انرژی ساختمان، محاسبه میزان مصرف و صدور قبض آب، گاز و برق هر واحد، کاهش میانگین حدود ٣٠ درصد در مصرف انرژی کل ساختمان و جبران هزینه‌های خرید تجهیزات از طریق کاهش هزینه مصرف انرژی اشاره کرد.

ندرلو وظیفه سامانه هوشمند پایش تأسیسات را مانیتورینگ تمامی تجهیزات و تأسیسات ساختمان خواند و تصریح کرد: این سامانه در مواقع لزوم اقدام به آلارم‌دهی، کنترل و تعویض فرایندها می‌کند و در کنار نیروهای تعمیر و نگهداری تأسیسات ساختمان قرار می‌گیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه همچنین درباره آغاز راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ساختمان اصلی منطقه با هدف توسعه انرژی‌های نو و کاهش مصرف سوخت و افزایش تولید برق توضیح داد: تاکنون روزانه ۷۵ کیلووات تولید انرژی از طریق انرژی خورشیدی داشتیم که حال با اضافه‌شدن این نیروگاه با ظرفیت ۲۵ کیلووات، جمع میزان تولید انرژی در منطقه ما به ۱۰۰ کیلووات رسیده است.

وی در پایان گفت: این پروژه که به دلیل استفاده بهینه از انرژی خورشیدی و کاهش هزینه‌ها و آلایندها از اهمیت فراوانی برخوردار است، در ماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید./خبرطهرون

 

کلید واژه‌ها: #منطقه12: ایران نو
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه پارسیان بنر بیمه کوثر بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر سازمان تامین اجتماعی بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها