۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت چاپ
در راستای اجرای گام دوم طرح کاپ انجام می‌شود؛

نصب دستگاه خود دریافت پسماند خشک

نصب دستگاه خود دریافت پسماند خشک

ایراننو:مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از نصب دستگاه خوددریافت پسماند خشک در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار خبر داد.

صدرالدین علیپور در این نشست که به میزبانی سازمان برگزار شد، با اشاره به تاکید ویژه مدیریت شهری و شهردار تهران بر اجرای طرح کاپ گفت: در راستای اجرای گام دوم طرح مذکور قرار شد تا با جمع‌آوری مخازن فعلی، راهکارهای دیگری مانند نصب مخازن سه گانه و RVM ها (دستگاه خود دریافت پسماند خشک) اجرایی شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای فاز اول از گام دوم طرح کاپ تعدادی دستگاه RVM توسط سازمان مدیریت پسماند خریداری شده است، اضافه کرد: به دلیل حضور انبوه مردم در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار، تصمیم گرفتیم نصب دستگاه‌ها را از این مراکز آغاز کنیم تا تعداد قابل توجهی از شهروندان با اجرای این شیوه از طرح آشنا شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ دستگاه‌های RVM تولید داخل و از سوی شرکتی دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.
علیپور در ادامه گفت: این شیوه جمع‌آوری، یکی از روش‌های مدرن دفع پسماندهای خشک ارزشمنداست که تجربه به کارگیری آن در کشورهای دیگر کارآیی بسیار خوب این روش را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: این دستگاه‌ها در ازای دریافت پسماند قابل بازیافت مانند ظروف پت، قوطی‌های فلزی، کاغذ و مقوا و … مشوق‌هایی به صورت حواله خرید به شهروندان ارائه می‌دهد که این حواله‌ها در فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار، در هنگام خرید به فروشندگان تحویل داده می‌شود که هزینه آن توسط سازمان مدیریت پسماند پرداخت خواهد شد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها