۱۳۹۹ دوشنبه ۸ ارديبهشت چاپ

دستاوردهای درخشان و بی نظیر بانک در مدیریت مطالبات غیر جاری

دستاوردهای درخشان و بی نظیر بانک در مدیریت مطالبات غیر جاری

ایران نو:معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مهر اقتصاد از منفی شدن رشد مبلغ مطالبات غیر جاری بانک و رسیدن به کمترین میزان درصد مطالبات غیر جاری نسبت به مصارف در ۱۴ سال اخیر بانک خبر داد.

علیرضا چهره لنگرودی – معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک – با اعلام این خبر ابراز داشت: به یاری خدواند متعال و پیگیری های بی وقفه و خالصانه همکاران پر تلاش به موفقیتهای چشمگیری در مدیریت بهینه مطالبات غیر جاری در سال ۱۳۹۸ دست یافتیم به طوری که بالاترین و بیشترین مبلغ کاهش یافته مطالبات غیر جاری بانک نسبت به ابتدای سال در طول فعالیت بانک از زمان تاسیس تا کنون به ثبت رسید.
معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک از کاهش مجدد مبلغ مطالبات غیر جاری بانک، نسبت به ابتدای سال به مبلغ ۵٫۱۳۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: کاهش ۶۲٫۹۱۷ فقره پرونده مطالبات غیر جاری نسبت به ابتدای سال ۱۳۹۰، کاهش ۹٫۹۰۶ فقره پرونده در طبقه مشکوک الوصول به مبلغ ۴٫۹۴۲ میلیارد ریال نسبت به ابتدای سال و تحقق بودجه فراتر از انتظار ابلاغی در قالب طرح ارتقاء سود آوری به ۲۵٫۵۰۰ میلیارد ریال از دیگر دستاوردهای بانک در این حوزه به شمار می روند.
چهره تصریح کرد: عملکرد سال گذشته بانک در حوزه وصول مطالبات را می توان به عنوان درخشان ترین نتیجه کسب شده بانک در این حوزه ارزیابی نمود که توانسته مبلغ مطالبات غیر جاری خود را به رغم مشکلات و موانع موجود به چهار سال قبل ( سال ۱۳۹۴ ) برگرداند که این موضوع رکوردی جدید برای بانک مهر اقتصاد محسوب می شود.
معاون حقوقی بانک ابراز داشت: کسب این دستاورد مهم با استفاده از ابزارهایی چون دستورالعمل نسیم مهر در شرایطی محقق شد که مردم در سال گذشته به لحاظ اقتصادی با مشکلات متعددی مواجه بوده و به تبع آن شبکه بانکی کشور با افزایش مطالبات غیرجاری رو به رو بود.
وی با بیان اینکه ۸۲ درصد از استانهای کشور موفق به تحقق بودجه فراتر از انتظار خود شده اند، ضمن تشکر از مدیر عامل و هیئت مدیره محترم، معاونین، مدیران و همکاران پرتلاش بانک مهر اقتصاد به ویژه کارکنان معاونت حقوقی و وصول مطالبات اعم از روسا و کارشناسان دوایر حقوقی و همکاران پر تلاش شرکتی وصول مطالبات، ابراز داشت: باید با در نظر گرفتن شرایط خاص کشور( شیوع ویرس کرونا ) و تاثیر منفی آن بر اقتصاد و کسب و کارها با شعار ” تعامل با نگاه مهربانانه – تصمیم هوشمندانه – وصول مدبرانه ” و رعایت بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی شاهد تحقق دستاورد بزرگتری در این حوزه باشیم.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها