۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ فروردين چاپ

عملکرد شهرداری در مبارزه با کرونا قابل تقدیر است

عملکرد شهرداری در مبارزه با کرونا قابل تقدیر است

ایران نو:مجید فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه فریدون حیدری شهردار این منطقه با حضور در مسجد امام حسن عسگری (ع) از قرارگاه مردمی مبارزه با ویروس کرونا بازدید کرد.

فراهانی با اشاره به مقوله “مسئولیت اجتماعی شهروندی” به عنوان یکی از موضوعات مدرن در جوامع دنیا گفت: امروز نهادهای غیردولتی در حل مشکلات مردم در زمان وقوع بحران های مختلف نقش جدی دارند و زمانی که کشور با بحران کرونا روبرو شده است، شاهد تبدیل مساجد و بسیج محلات به پایگاههایی برای جذب مشارکت های مردمی شده اند.
عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد که ما ظرفیت جذب مشارکت های مردمی را برای حل مشکل کرونا همچون سایر بلایای طبیعی که نیروهای مردمی به عنوان نخستین امداد رسان ها بودند را داریم و اگر به شکل مدیریت شده این امکان را در جهت حل مشکلات ناشی از وقوع بحران کرونا برنامه ریزی کنیم می توانیم با سرعت بیشتری مشکل کرونا را حل کرد.

او در ادامه بیان کرد: خیلی از کشورهای دنیا مبالغ کلانی را هزینه می کنند تا گروههای غیردولتی و سازمان های مردم نهاد را در حوادث اینچنینی فعال بکنند و این در حالی است که خوشبخاته با فرهنگ غنی ایرانی، آموزه های دین مبین اسلام و همبستگی مردمی، خوشبختانه این پتانسیل در کشور وجود دارد و کافی است که با یک برنامه ریزی دقیق مسئولین از دوباره کاری جلوگیری کرده و با جهت دهی و تسهیل گری امکان کمک رسانی بیشتر به مردم را در قالب نهادهای اینچنینی بیشتر فراهم کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به نقش آفرینی مدیریت شهری در حوزه مدیریت بحران کرونا اشاره کرد و گفت: مدیریت و شهرداری تهران از اولین مجموعه هایی بود که از همان ساعات ابتدایی تشخیص ویروس کرونا در کشور وارد عمل شد و به صورت فوریتی جلسات خود را در این حوزه تشکیل داد.
فراهانی ادامه داد: در پی این جلسات کلیه نیروها و توان شهرداری تهران در مبارزه با ویروس کرونا بسیج شدند و در ابتدا مجوعه های تحت اختیار شهرداری و اماکن و نیروهای خود و سپس اماکن عمومی شهری اقدامات مختلف در حوزه مبارزه با کرونا را سازمان دهی و اجرا کرد.

او به تلاش های زیاد شهرداری در حوزه مدیریت بحران کرونا اشاره کرد و گفت: هم اکنون ضدعفونی اماکن هم از طریق سازمان آتش نشانی و هم از طریق مناطق و نواحی شهرداری تهران به صورت جدی در حال اجرا است.

مجید فراهانی تاکید کرد : انجام اقدامات ویژه برای محل های پرخطر همچون ایجاد کلینیک تشخیص و غربالگری بیماران کرونایی در میدان صادقیه در منطقه۵ و همچنین اقدامات پیشگیرانه در شرکت شهروند و سازمان میادین و میوه و تره بار نشان می دهد که بخش های مختلف شهرداری در این حوزه فعال هستند.

او در پایان گفت: فعالیت های شهرداری در این حوزه مورد نظارت قرار داشته و باید تشکر کرد از این اقدامات. به عنوان نمونه شهردار منطقه ۵ در آخرین روزهای سال ۹۸ و از روز نخست سال ۹۹ به صورت مستمر در محدوده تحت مدیریت حضور داشته و تا امروز که ششمین روز سال را پشت سر می گذاریم این خدمت رسانی و حضور فعال ادامه دارد.
قرارگاه مردمی بلوار فردوس در مسجد امام حسن عسگری (ع) مستقر بوده و به صورت روزانه ۱۲۰۰ ماسک و ۲۵۰۰ بطری آب میوه برای استفاده در بیمارستان های درگیر در حوزه کرونا را تولید می کند، همچنین بیش از ۵۰ درصد مساجد منطقه ۵ به صورت ویژه در ایام عید برای مبارزه با ویروس کرونا فعال هستند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک اینده موسسه اعتباری ملل بنر بانکپارسیان بیمه پارسیان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها