۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند چاپ
با راه اندازی قرارگاه کرونا:

ساختمانهای اداری و عمومی منطقه ۱۷ پاکسازی شد

ساختمانهای اداری و عمومی منطقه ۱۷ پاکسازی شد

ایران نو:محمودکلهری شهردار منطقه۱۷ از راه اندازی قرارگاه مقابله با شیوع کرونا در این منطقه خبر داد و افزود: اقدامات لازم برای اجرای دوره های آموزشی برای کلیه همکاران در ادارات و واحدها صورت گرفته و اقدام لازم برای پاکسازی و ضدعفونی کردن ساختمانهای اداری و عمومی سطح محدوده صورت گرفته است

به گزارش ایران نو، کلهری با اشاره به اجرای طرح های آموزشی گفت: با توجه به نقش مهم خودمراقبتی در کنترل شیوع بیماری ، طرح آموزش همه کارگران نظافت شهری و بوستان ها و همچنین مراقبت از اماکن اسکان کارگری در منطقه ۱۷ اجرا و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه ، تجهیز ، تعمیر ، ضدعفونی و گندزدایی کلیه ساختمان های اسکان کارگری در حال انجام است .

شهردار منطقه۱۷ با اشاره به راه اندازی قرارگاه کرونا در این منطقه گفت : به همین منظور شهرداران نواحی با سرکشی به محل اسکان کارگران ، وضعیت آنها را بررسی و توصیه های لازم در خصوص رعایت بهداشت فردی و نحوه ی شستشوی صحیح دستها را به آنها ارائه کردند .

کلهری با اشاره به نصب بنرهای آگاهی بخش در سطح منطقه افزود : در ادامه اقدامات پیشگرانه ، اکران محیطی پیام های آموزشی با هماهنگی سازمان زیباسازی ، نظافت ، رفت و روب و ضدعفونی کردن ، اتاق ، حیاط و محوطه اسکان کارگری ، شستشوی فرش ، لباس و پتوی کارگران نیز از جمله فعالیت ها صورت گرفته در زمینه پیشگری از شیوع این ویروس است .

وی با تاکید بر پاکسازی و ضدعفونی کردن کلیه اماکن عمومی گفت: سرویس های بهداشتی عمومی از جمله اماکنی هستند که عدم توجه به نظافت آنها می تواند منشا انتشار بیماری های مختلف باشد از این روی ضد عفونی کردن روزانه سرویس ها به صورت ویژه در دستور کار منطقه قرار گرفته و همه روزه توسط کارشناسان مورد نظارت جدی قرار می گیرد که در این رابطه کلیه سرویس های بهداشتی بوستان ها و اسکان های کارگری به مواد ضدعفونی مجهز شده و به صورت روزانه گندزدایی می شود .

کلهری با تاکید بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی گفت: بر رعايت ملاحظات پيشگيرانه طبق شيوه نامه هاي ابلاغي وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي و انجام فعاليت هاي مورد نياز از جمله ابلاغ دستورالعمل مراقبت و كنترل بيماري كرونا ويروس توسط تمامي واحدها تاکید داریم و دوره های آموزشی مختلف و متعددی توسط همکاران حوزه سلامت و با همکاری کارشناسان بهداشتی بیمارستان ضیاییان طراحی و به تناوب اجرا خواهد شد.
وی با تاکید بر پاکسازی ساختمانهای اداری گفت: ضدعفوني کردن تمامي ساختمان هاي شهرداري منطقه و نصب محلول ضدعفونی کننده برای شست و شوی دستها در ورودی ساحتمان ها ،مقابل آسانسور و درب ورودی ادارت، بكارگيري تمامي ظرفيت هاي تبليغاتي شهرداري منطقه اعم از بيلبورد و پرتابل هاي شهري، تلويزيون هاي شهري در راستاي اطلاع رساني گسترده در اين زمينه با محوريت پيام هاي مورد تائيد اداره كل سلامت از فعالیتهایی ست که اعضای این قرارگاه باید برای رعایت آن اقدام لازم را صورت دهند.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها