۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند چاپ
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد؛

ساماندهی جداره های بازارچه نائب‌السلطنه

ساماندهی جداره های بازارچه نائب‌السلطنه

ایراننو:مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آغاز پروژه “ارتقاء منظر شهری بازارچه نائب‌السلطنه با رویکرد ساماندهی جداره” در محله سیروس واقع در قلب تاریخی تهران خبر داد.

به گزارشایران نو، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این خبر تصریح کرد: ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان تنها به نوسازی خانه‌ها معطوف نمی‌شود. همچنان که مفهوم محله تنها چیدن خانه‌ها در کنار یکدیگر نیست و کیفیت فضای میان ساختمانها و محل عبور و مرور شهروندان نیز از سهم به سزایی در ارائه کیفیت مناسب شهری برخوردار است.
وی با بیان این که تلاش مدیریت شهری همواره بر آن است تا با حذف زواید و الحاقات شکل گرفته بر روی جداره ها، مرمت و اصلاح مصالح آن، موجبات پیرایش جداره های شهری را فراهم کند، عنوان کرد: این موضوع در بافت تاریخی مرکز تهران به علت قدمت جداره ها و ارزش های تاریخی نهفته در پس این زوائد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
علی اکبری افزود: از این رو عملیات پیرایش جداره بازارچه نائب‌السلطنه به عنوان یکی از مبادی ورودی تهران صفوی، در سال ۱۳۹۸ در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران توضیح داد: محله سیروس یکی از پنج محله حصار صفوی در قلب تاریخی تهران است که امید است با انجام پروژه‌هایی از این دست و همچنین توانمندسازی ساکنین و کسبه آن، به حیات و سرزندگی در شأن خود دست یابد.
علی اکبری با اشاره به این که در حال حاضر عملیات اجرایی فاز اول بازارچه نائب‌السلطنه با مساحت تقریبی ۱۸۵ مترمربع در دستور کار قرار گرفته و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به اتمام رسد، گفت: به نظر می رسد با توجه به استقبال کسبه و درخواستهای مکرر جهت ادامه بهسازی جداره، فاز های بعدی انجام این پروژه نیز در سال ۹۹ در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گیرد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها