۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن چاپ

همگان در زمینه ایمنی راه‌ها و کاهش تلفات جاده‌ای مسوولیت دارند

همگان در زمینه ایمنی راه‌ها و کاهش تلفات جاده‌ای مسوولیت دارند

ایران نو:سومین همایش فرهنگ سازی، آموزش استان خوزستان دوشنبه شب در اهواز برگزار شد.

آیت الله حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با اشاره به آمار بالای تلفات سوانح جاده ای در تمام کشور، اظهار کرد: فرهنگ سازی در زمینه ارتقای ایمنی رانندگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی به طور میانگین سالانه ۳۰ هزار نفر به شهادت می‌رسیدند، گفت: در سوانح جاده ای سالانه ۲۰ تا ۲۴ هزار نفر فوت می‌کنند یعنی بدون وجود یک دشمن خارجی شاهد از دست رفتن جان عده ای از مردم هستیم.

وی مساله ایمنی راه ها را یکی از مهم ترین مسائل کشور دانست و خواستار توجه بیشتر مردم و مسوولان به این امر شد.

آیت الله حیدری بیان کرد : مسوولان، رانندگان و مسافران هرکدام به نوعی در زمینه ایمنی و کاهش تصادفات مسوولیت دارند و باید خود را در مقابل خون های ریخته شده پاسخگو بدانند.

یک چهارم تلفات سوانح جاده ای مربوط به موتور سواران است

محمد بخارایی رییس شورای سیاست گذاری جمعیت طرفداران ایمنی راه ها نیز در این همایش، گفت: روزانه ۵۰ نفر فوت و یک هزار نفر در تصادفات رانندگی کشور مصدوم می‌شوند.

وی با اشاره به ضررهای اقتصادی سوانح جاده ای، عنوان کرد: رانندگانی که با سرعت بالا در جاده ها جان مسافران را به خطر می اندازند باید بدانند که به حق الناس تعرض می‌کنند

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها