۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن چاپ
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار خبر داد

رسوب برداری بیش از ۵۰ کیلومتر از کانال ها و مسیل های شمال شرق تهران

رسوب برداری بیش از ۵۰ کیلومتر از کانال ها و مسیل های شمال شرق تهران

ایران نو:معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار از حفر چاه های جذبی، لایروبی مسیل و کانال های منطقه خبر داد و گفت: به دنبال بارش های پی در پی چند ماه اخیر و به منظور جلوگیری از بروز بحران و خطر سیل، مسیل ها و کانال های شمال شرق تهران لایروبی و رسوب برداری شد.

به گزارش  ایران نو، “حمیدرضا فرخی” با اعلام این خبر گفت: همزمان با اجرای طرح نگهداشت شهری و در پی بارش های متعدد برف و باران در چند ماه گذشته، رسوب برداری مسیل ها و کانال ها با هدف هدایت و جمع آوری آب های سطحی منطقه، از۳ مسیل عبوری و ۱۹ کانال سرپوشیده ، روباز و بسته شمال شرق تهران و چندین کالورت عرضی بزرگراه های اصلی منطقه در آستانه سال نو و بارش های احتمالی بهاری اجرایی شد.

وی با بیان اینکه مسیل ها و کانال ها طبق برنامه زمانبندی روزانه لایروبی می شوند، افزود: اقدامات شاخصی در این خصوص صورت پذیرفته که از جمله آن میتوان به لايروبي و رسوب برداري مكانيزه كانال يخساران، لايروبي و رسوب برداري كانال باقري و  حفر ۳ حلقه ميله جهت دسترسي به كانال جنب لوله معارض آب تهران و جمع آوری حجم زباله بیش از ۵۰۰ مترمکعب زباله و لايروبي و رسوب برداري مكانيزه مسيل خشايار و همچنین حفر و لايروبي تعداد ۴۳ حلقه چاه جذبی اشاره کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهار در پایان با اشاره به برنامه هاي پيش روتا پايان سال در طرح استقبال از بهار گفت: این منطقه لايروبي مكانيزه كالورتهاي عرضي تلو (حوضه هاي آبريز برون شهري) و  ادامه لايروبي مستمر كانال ها و مسيلها طبق برنامه زمانبندي روزانه در طرح استقبال از بهار را در برنامه کاری خود دارد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها