۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن چاپ

نوسازی ۴۱۸ هزارمتر مربع از بافت فرسوده منطقه ۱۷ در سال ۹۸

نوسازی ۴۱۸ هزارمتر مربع از بافت فرسوده منطقه ۱۷ در سال ۹۸

ایران نو:محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ از رشد نوسازی در این منطقه و جهش معنادار در صدور پروانه ساختمانی در بازه مشابه فروردین تا بهمن ماه سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و افزود: در تلاشیم با ترغیب شهروندان و صاحبان سرمایه مسیر را برای تسهیل فرایند ساخت و ساز و نوسازی بافت فرسوده در این منطقه و ایمن سازی فضای بی دفاع شهری هموار کنیم.

به گزارش   ایران نو، کلهری با اشاره به آمار مقایسه ای دوسال گفت: در سال گذشته و با تلاش همکاران اقدامات خوبی برای تسهیل و تسریع فرایند صدور پروانه در این منطقه شکل گرفت تا زمان اجرای این فرایند را تقلیل داده و با سرعت بخشیدن به آن سازندگان بیشتری را به نوسازی در بافت فرسوده تشویق کنند که این روند نیز در سال جاری با رعایت همه جوانب فنی و قانونی بیشتر از قبل پی گرفته شده و نتایج خوبی از آن حاصل آمده است.

شهردار منطقه ۱۷ نوسازی بافت فرسوده را زمینه ساز توسعه خواند و افزود: در سال جاری که تحریم های ظالمانه استکبار جهانی بیشتر از همیشه بر مردم عزیزمان فشار آورد و با وجود نوسانات پولی و مالی انتظار می رفت که ساخت و ساز با رکود مواجه باشد، منطقه ۱۷ که منطقه ای کم برخوردار است توانست با ترغیب شهروندان به نوسازی و ایمن سازی بافت فرسوده نزدیک به ۴۱۸ هزارمتر مربع پروانه ساختمانی  صادر کند و متعاقب آن با جهشی در نوسازی مواجه شود.

کلهری با تاکید بر رعایت قانون و مقررات شهری گفت: در قانون بر رعایت اصول فنی تاکید شده و در این منطقه نیز کوشش شده تا همه اصول قانونی رعایت شود و خارج از ضوابط هیچ اقدامی صورت نگیرد و کلیه منافع شهر و شهروند در این میان تامین شود.

وی با اشاره به صدور ۴۱۰پروانه ساختمانی در ۱۱ماه سال جاری گفت: در بازه زمانی یازده ماهه کنونی و در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، این منطقه با جهشی در صدور پروانه ساختمانی و تجمیع بنای فرسوده مواجه بوده و تا کنون ۴۱۰پروانه ساختمانی به صورت قطعی صادر شده و پرونده های زیادی نیز در حال بررسی و در دست اقدام است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها