۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن چاپ
همزمان با برودت هوا در منطقه21 انجام می گیرد؛

جمع آوری سگ های بلاصاحب با دقت و سرعت بیشتر

جمع آوری سگ های بلاصاحب با دقت و سرعت بیشتر

ایران نو:معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۱ از اجرای عملیات زنده گیری سگ های بلاصاحب موجود در محدوده شهرک های همجوار با شهر قدس و گرمدره که از کانون های آلوده هستند، همزمان با برودت هوا خبر داد.

به گزارش ایران نو ،سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با بیان اینکه منطقه۲۱ از نظر موقعیت جغرافیایی در کلانشهر تهران با دشت های شهر قدس و گرمدره که از مکان های آلوده به سگ های بلاصاحب می باشد، همجواری دارد؛ گفت: عملیات زنده گیری سگ های بلاصاحب در كانون های آلوده ورودی غربی پایتخت، به منظور كاهش جمعیت سگ هایی که با توجه به شروع فصل سرما و نبود منابع غذایی به شهرک ها و مناطق مسکونی حاشیه ای منطقه۲۱ هجوم می آورند، با محوریت پاسخگویی سریع به پیام های ثبت شده شهروندان در سامانه۱۳۷ انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای این عملیات به همت حوزه مدیریت و كنترل جانوران مضر شهری و با حضور كارشناسان مربوطه صورت گرفته، افزود: در این عملیات تعداد هفت قلاده از سگ های بلاصاحب با هدف جلوگیری از کشتار این حیوانات، در محدوده شهرک های همجوار با شهر قدس و گرمدره زنده گیری شدند و به صلاحدید دامپزشك، جهت طی کردن سایر مراحل به كلینیك های دامپزشكی زیر نظر شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران انتقال یافتند.
زابلی همچنین یادآور شد: این طرح، به دلیل وسعت محدوده منطقه۲۱، پراکندگی محلات مسکونی و مجاورت آنها با اراضی بایر شهرهای همجوار مانند گرمدره و شهر قدس و همچنین وجود محل های امن جهت زاد و ولد، تغذیه و ادامه حیات سگ های ولگرد به صورت ویژه در این منطقه انجام می شود و در قالب جداول زمان بندی، در تمامی محلات و نواحی به صورت دوره ای در طول فصل زمستان اجرا خواهد شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۱ با تاکید بر این مطلب که عملیات زنده گیری سگ های بلاصاحب در راستای تامین امنیت خاطر شهروندان ساکن در محدوده شهری ورودی غربی پایتخت صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) از میان ۱۷۰۹عامل بیماری ‌زا، ۸۳۲عامل، از حیوانات به انسان منتقل می ‌شود و همچنین از میان ۱۵۶بیماری نوپدید شناخته شده در انسان، ۱۱۴مورد آن از حیوانات به انسان منتقل می ‌شود؛ که همین امر باعث شده تا عملیات زنده گیری سگ های بلاصاحب در سطح منطقه۲۱ به صورت مستمر و فصلی در دستور کار اداره ساماندهی معاونت خدمات شهری و محیط زیست ورودی غربی پایتخت قرار گیرد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها