۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ بهمن چاپ
در نشست فصلی ائمه جماعات منطقه22 مطرح شد:

امام جمعه موقت تهران: اتفاقات خوبی در دوره جدید مدیریت شهری صورت گرفته است / نوذرپور: حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهری ترجیح می دهیم

امام جمعه موقت تهران: اتفاقات خوبی در دوره جدید مدیریت شهری صورت گرفته است / نوذرپور: حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهری ترجیح می دهیم

ایران نو:شهردار منطقه۲۲ با اشاره به طرح تفصیلی جدید این منطقه، گفت: در طرح جدید بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهری ارجح تر دانستیم و محدودیت جدّی در ساخت و ساز در منطقه داریم.

به گزارش   ایران نو، نشست فصلی ائمه جماعات منطقه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران ، علی نوذرپور شهردار منطقه و ائمه جماعات سطح منطقه برگزار شد.
شهردار منطقه ۲۲ در این نشست با اشاره به طرح تفصیلی جدید منطقه طی سخنانی گفت: تثبیت طرح تفضیلی منطقه از اقدامات شاخص و اثرگذار حوزه شهرسازی بوده است که با پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه انجام شده است. این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه حکمفرما خواهد شد.
وی با اشاره به تخلفات متعدد شهرسازی در دوره مدیریت قدیم شهری افزود: در دوره گذشته مدیریت شهری تخلفات عدیده شهرسازی اتفاق افتاده است که شاخص‌ترین آنها واگذاری قدرالسهم شهرداری(۳۰ به ۷۰) به صاحب ملک و یا دیگران بوده است که در حال حاضر باعث شده برای تامین سرانه های عمومی مشکلات زیادی داشته باشیم.
نوذرپور در ادامه تاکید کرد: اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفصیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم.
نوذرپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ گفت: این طرح از قابلیت‌های خوبی برخوردار است که در کنار جلوگیری از افزایش جمعیت پذیری سعی دارد تا راهکار‌هایی را نیز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلوگیری از بین رفتن اکولوژیک منطقه و نگهداشت محیط زیست در این منطقه ارائه کند.
نوذرپور تاکید کرد: در طرح تفصیلی جدید بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهر ارجح تر دانستیم.
وی با اشاره به کمبود سرانه های آموزشی و مهاجرت روزانه ۱۴ هزار دانش آموز از منطقه۲۲ به سایر مناطق، گفت: در منطقه۲۲ کمبود مدرسه داریم، ولی قانون وظایف همه سازمان ها را صراحتا مشخص کرده است و شهرداری وظیفه‌ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده نیز طی سخنانی ضمن تاکید بر نقش مهم ائمه جماعات در تشویق مردم برای مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از منش و روش مدیریتی شهردار منطقه ۲۲ قدردانی کرد.
حجت السلام والمسلمین ابوترابی‌فرد نیز در این نشست با اشاره به حضور در مراسم های مدیریت جدید شهری تاکید کرد که در دوره جدید مدیریت شهری اتفاقات خوبی رقم خورده است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها