۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ بهمن چاپ

نظارت در فرآیند ادغام بانک ها ضروری است

نظارت در فرآیند ادغام بانک ها ضروری است

ایران نو:مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در نشست مدیران و روسای دوایر استانی بازرسی و حسابرسی، ضمن برشمردن اهداف نظارت، این امر را در فرآیند ادغام بانک ها ضروری دانست.

به گزارش ایران نو؛ دکتر غلامحسن تقی نتاج مدیرعامل بانک در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با تاکید بر گفتار پیشگامان عرصه خصوصی سازی عنوان کرد: با همه مزایایی که خصوصی سازی دارد اما باید با توجه به حساس بودن بعضی حوزه ها، آنها را از این مقوله مستثنی کرد. یکی از این حوزه ها، بانکداری است.
وی در ادامه مسئولین بانک ها را حافظان سپرده ها و سرمایه های مردم دانست؛ و مطابق بانکداری اسلامی، هرگونه دست اندازی به سپرده های مردم در بانکهای خصوصی و دولتی و استفاده آن به غیر از موارد معین را جایز ندانست.
نتاج ضمن تقدیر از عملکرد کارکنان نظام بانکی در سال های اخیر، دستاورد های همکاران بانک مهر اقتصاد در عرصه پولی و مالی کشور را قابل دفاع دانست و ترازنامه بانک را گواه این موضوع قرار داد.
مدیرعامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از روند رقابت بانکها در افزایش نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری بانکها در روزهای اخیر، این امر را موجب افزایش بی رویه نقدینگی و تورم، کاهش تدریجی قدرت اقتصادی قشر متوسط و ضعیف و مانع گردش چرخ صنعت و افزایش تولید در کشور عنوان کرد.
وی افزود: ساماندهی بانکهای نیروهای مسلح، د