۱۳۹۸ شنبه ۱۹ بهمن چاپ
با حضور شهردار تهران

پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند برگزار شد

پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند برگزار شد

ایران نو:پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند، روز پانزدهم بهمن ماه با حضور شهردار تهران و با بررسی سیاست‌گذاری‌ها و موضوعات کلان حوزه هوشمندسازی برگزار شد.

در این نشست مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران، حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، نصرالله جهانگرد، رئیس پیشین سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمود جراحی، استاد دانشگاه و معاون پیشین توسعه خدمات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و رضا فرجی دانا، رئیس انجمن علمی آموزش مهندسی کشور، محمدباقر اثنی عشری، رئیس نظام صنفی رایانه‌ای و یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز حضور داشتند.

حناچی: « ارائه لایحه اقتصاد دیجیتال در برقراری ساز و کار مناسب در حوزه کسب و کارهای نوآور از اهمیت بسیاری برخوردار است و گام مهمی محسوب می‌شود. »

«همچنین برای ارتقا و پیشبرد اهداف هوشمندسازی باید بتوانیم تبادل داده‌ای مناسبی با درون و بیرون شهرداری تهران برقرار کنیم و این بخش از اقدامات را توسعه دهیم.»

فرجود:« ما زیرساخت‌های اجرای پروژه امضای دیجیتال را فراهم کرده و در صدد تقویت مسائل امنیتی عملیاتی و کردن امضای دیجیتال هستیم و به‌زودی می‌توان آن را در شهرداری تهران اجرا کرد. سیاست‌های استفاده از امضای دیجیتال با رعایت قوانین حقوقی نیز در شورای راهبردی قابل بررسی است تا مشخص شود در چه زمینه‌هایی می‌توان امضای کاغذی را حذف کرد.»

«به عنوان دبیرخانه تهران هوشمند، طرح‌ها و محصولات بسیاری را دریافت و به بخش‌های مربوطه در شهرداری تهران ارجاع می‌دهیم. اکثر این پروژه‌ها باید در جایی به صورت آزمایشی اجرا و بهترین آن‌ها انتخاب شود و این نیازمند سیاست‌گذاری برای مجموعه‌های بهره بردار و شیوه‌های تبادل با کسب و کارهای نوین است.»
:در پنجمین جلسه شورای راهبردی تهران هوشمند به بررسی جزئیات تبادل داده‌ای میان بخش‌های مختلف و سیاستگذاری در این حوزه و همچنین اجرای نهایی برخی از پروژه های تهران هوشمند پرداخته شد

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها