۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن چاپ

تشریح برنامه های “هفته ملی سرطان” در منطقه۲۱

تشریح برنامه های “هفته ملی سرطان” در منطقه۲۱

ایران نو:به مناسبت هفته ملی سرطان (یکم لغایت هفتم بهمن ماه)، برنامه های ویژه ای با شعار “سرطان قابل پیشگیری و درمان است؛ با خود مراقبتی و امید” در منطقه۲۱ درنظر گرفته شده است.

به گزارش ایران نو، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: باتوجه به گسترش روزافزون بیماری سرطان و از آنجاییکه این بیماری به طرق مختلف زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، ضروری است تا برنامه هایی در زمینه اطلاع رسانی و آموزش شهروندان برگزار شود.
وی در ادامه افزود: سرطان چهارمین عامل بیماری ها و سومین علت مرگ و میر در ایران بعد از بیماری های قلبی و عروقی و تصادفات می باشد و درحال حاضر هیچ بیماری ای به اندازه سرطان دارای ابعاد وسیع اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در کنار ابعاد جسمی و روانی آن نیست.
معینی کربکندی هدف از برگزاری برنامه های سلامت-محور ویژه “هفته ملی سرطان”را، افزایش آگاهی شهروندان در مورد این بیماری و راه های تشخیص به موقع و زودهنگام آن درجهت پیشگیری از آن، تلاش جهت تغییر نگرش شهروندان در مورد بیماری سرطان، جلب مشارکت جامعه درخصوص قابل پیشگیری بودن این بیماری، ارتقای نقش سازمان های غیردولتی در قالب اقدامات داوطلبانه در جهت انجام مداخلات اجتماعی، هم افزایی و حمایت از شبکه های فعال (NGO) ها در حوزه سرطان دانست.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۲۱ در خاتمه عنوان کرد: اداره سلامت این منطقه به مناسبت هفته ملی سرطان، برنامه هایی را در سطح خانه های سلامت ویژه عموم شهروندان منطقه۲۱ در نظر گرفته که از آن جمله می توان به برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی، همایش با موضوع شناخت، پیشگیری و درمان سرطان، برپایی نمایشگاه های هنری از دستاوردهای افرادی که بهبود یافته اند، برگزاری تورهای گردشگری، برپایی میز خدمت با مشارکت مراکز بهداشت، نصب و توزیع پیام های آموزشی، اطلاع رسانی در شبکه های مجازی و … اشاره کرد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها