۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن چاپ
در منطقه 9 برگزار شد؛

بیست و هشتمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران

بیست و هشتمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران

ایران نو:بیست و هشتمین کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران، مفاخریان شهردار منطقه۹، نماینده فرماندار، مدیران کل نهادهای دولتی و مدیران شهری با هدف بررسی مسائل و مشکلات منطقه ای و فرامنطقه ای در حوزه عمرانی و اجرایی در منطقه۹ برگزار شد.

به گزارش ایران نو، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های اجرایی منطقه۹ تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه۹ حدود ۵۰ درصد بافت فرسوده را شامل می شود و دارای کمترین ناحیه است، می توان اقدامات عمرانی و اجرایی را برای تحقق سند ملی بازآفرینی بافت فرسوده در منطقه۹ به صورت پایلوت اجرا کرد.

وی افزود: تسریع در نوسازی بافت های فرسوده محلات غرب تهران در منطقه۹ نیازمند تعاملات همه دستگاه های اجرایی مرتبط است که بایست در اولویت امور این سازمان ها و نهاد ها قرار گیرد.
تقی زاده به مسائل و مشکلات مربوط به فرودگاه مهرآباد و خطوط پروازی اشاره کرد و گفت: با تشکیل جلسات با دستگاه های ذیربط درخصوص کاهش آلاینده های صوتی و انتقال شلوغی پروازها به زمان روز، می توان تعاملات دو سویه که موجب رضایت مندی نسبی می شود را فراهم کرد.

مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی

در ادامه نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران به اصلاح و بازسازی شبکه آب و فاضلاب و تعویض تیرهای برق در معارض و محلات بافت فرسوده اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه مناطق ۹ و ۱۰ از متراکم ترین و دارای بیشترین بافت فرسوده در مناطق مسکونی است بایست مشکلات و مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی قرار گیرد و به صورت مصوب اجرا شود.منطقه ۹ با امکانات و زیر ساخت های موجود نیازمند توجه ویژه است

 

مفاخریان شهردار منطقه ۹ با اشاره به افتتاح پروژه زیر گذر استاد معین اذعان داشت: با توجه به اینکه ضلع شمالی پروژه زیر گذر استاد معین- آزادی در حال افتتاح است اما افتتاح بخش جنوبی آن به سمت سی متری جی برای تامین خدمات محدوده جنوب غرب تهران و تکمیل شبکه معابر و اخذ کمیسیون ماده ۵ زمان بر بوده و نیازمند همکاری و تعامل بیشتر وزارت دفاع و سازمان املاک است تا بتوان خدمات بهتر و سریع تری برای شهروندان فراهم کرد.
وی در پایان اظهار داشت: منطقه۹ در محدوده جنوب غرب تهران با امکانات و زیر ساخت های موجود، مسائل و مشکلاتی دارد و توجه ویژه ای را طلب می کند که تشکیل کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران می تواند مثمر ثمر باشد.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سامان بانک ملی ایران
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها