۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن چاپ
شهردار منطقه یک:

امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می شود/تعارض قوانین را داریم

امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می شود/تعارض قوانین را داریم

ایران نو:شهردار منطقه یک شهر تهران درخصوص مشکلات مسیر حفظ حریم شهر تهران گفت: تعارض قوانین متعدد باعث شده است که کار حفظ حریم در شهر تهران سخت باشد.

به گزارش  ایران نو، سیدحمید موسوی شهردار منطقه یک تهران عصر امروز در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمند حریم شهر تهران اظهار داشت: براساس قوانین موجود حریم نقاط بلافصل پیرامون شهر تهران است که مدیریت آن برعهده شهرداری تهران است.

وی افزود: ما در موضوع حریم هم قانون تقسیمات شهری را داریم و هم چند قانون دیگر و همین موضوع باعث شده است که این تعارض قوانین دست تصمیم گیران و مدیران شهری را ببندد.

موسوی ادامه داد: برای مثال قیام شهر نباید شهر می شد، اما به واسطه وجود دو قانون متعارض یکدیگر، بعد از افزایش جمعیتش به شهر تبدیل شده و امروز مشکلات ناشی از آن را می بینیم.
شهردار منطقه یک گفت: تا زمانی که قوانین یک دست نشود نمی توان یک مدیریت یکپارچه را در حریم شهر متصور باشیم. امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: البته اگر این حریمی چه خودش تهدید است به صورت درست مدیریت شده و دسترسی هایی برای آن در نظر گرفته شود می تواند به یک فرصت خوب تبدیل شود.

موسوی افزود: ما امروز هنوز منتظریم تا طرح ساختاری حریم شهر تهران به تصویب برسد و دلیل این امر هم این است که ما برای حفظ و مدیریت حریم نیازمند همکاری همه بازیگران این عرصه هستیم.

شهردار منطقه یک شهر تهران ادامه داد: یکی از مشکلات ما این است که حریم شهر تهران روز به روز گسترده تر می شود و متاسفانه برخلاف قوانین موجود امکانات رفاهی مثل آب و برق به این حریم ها داده می شود.

وی گفت: یکی از مشکلات ما این است که نگاه ما بخشی نگر بوده در حالی که باید از نگاه جزیره ای پرهیز کرده زیرا تهران یک پایتخت بوده و منطقی نیست که با آن برخوردهای چندگانه صورت گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: تسریع در تصویب و ابلاغ طرح جامع و پهنه بندی حریم از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید یادمان برود که تقویت اقتدار مدیران حریم یک موضوع لازم و حیاتی است تا بتوان با تخلفات این حوزه برخورد کنند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها