۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن چاپ
در راستای اجرای طرح کاپ در منطقه 20؛

۹۹ مرکز آموزشی به کمپین «پس- از- این» پیوستند

۹۹ مرکز آموزشی به کمپین «پس- از- این» پیوستند

ایران نو:معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ از اجرای طرح کاپ در این منطقه خبر داد.

به گزارش  ایران نو؛ رضا معلم گفت: در راستای اجرای طرح کاپ و با هدف فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف و کاهش تولید پسماند، ۹۹ مرکز آموزشی در سطح منطقه ۲۰ به کمپین « پس- از- این » پیوستند.
معلم با بیان اینکه طرح کاپ در ۹۹ مدرسه اجرا شد گفت: در همین راستا ۳۰۰ مخزن پسماند خشک و کارتن پلاست در مدارس توزیع و ۳۰۰ پوستر آموزشی با موضوعات «مدرسه خوب، مدرسه بی زباله» ؛ «شش توصیه پسماندی برای استفاده از لوازم التحریر» و « تغذیه سالم،تغذیه بی زباله» در مدارس نصب شد.
وی افزود: در ۱۴ مدرسه سبز و دوستدار شهر که در جداسازی پسماندها مشارکت خوبی دارند، ۱۴۰ عدد کارتن پلاست توزیع شد و طرح جمع آوری پسماندهای تفکیک شده از مبداء یک روز در هفته به وسیله خودروهای ملودی انجام می شود.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح کاپ محله ظهیرآباد (کوی اسلام) به عنوان محله پایلوت انتخاب و بانک اطلاعات این محله تهیه شده است.
معلم با اشاره به اینکه در همین راستا مخازن ۱۴۰ لیتری پسماند خشک در ۱۰ موقعیت پرتردد این منطقه جانمایی شده است افزود: به منظور آشنائی شهروندان با اجرای طرح کاپ و اهمیت کاهش پسماندها، آموزش چهره به چهره شهروندان همراه با توزیع بروشور در ایستگاه مترو شهرری انجام شد.
وی با بیان اینکه در تعامل فرمانداری و بخشداری شهرری با اداره پسماند شهرداری منطقه ۲۰، طرح کاپ در مدارس روستاهای اطراف شهرری نیز اجرا خواهد شد تصریح کرد: آموزش نیروهای خدمات در ساختمان های شهرداری منطقه ۲۰ همراه با برگزاری آزمون و اهدای جوایز، بازدید و بررسی وضعیت مخازن مستقر در آبدارخانه ها، کدگذاری مخازن در راستای اجرای این طرح انجام شده است و جمع آوری پسماندهای تولیدی به صورت روزانه به صورت روزانه و به وسیله خودروهای ملودی انجام می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۰ تفکیک پسماندها و کم حجم سازی آنها در مبداء را یکی از مهمترین مراحل مدیریت پسماندها برشمرد، خاطرنشان کرد: یکی از منابع مهم تولید گازهای گلخانه ای، پسماندها است که با ساماندهی آن علاوه بر ایجاد اشتغال زایی در شهرها، بسیاری از هزینه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی کاسته می شود.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بنر بیمه کوثر بنر سازمان تامین اجتماعی بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها