۱۳۹۸ جمعه ۲۷ دي چاپ

دیدار مدیران منطقه دو با بزرگترین واقفمنطقه 2

دیدار مدیران منطقه دو با بزرگترین واقفمنطقه 2

ایران نو:مدیران شهرداری منطقه دو در راستای تکریم از مقام علمی و فرهنگی ساکن در منطقه با "دکتر ایرج افشار سیستانی یکی از چهره ماندگار کشور و بزرگترین واقف کتاب جهان اسلام" دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه٢، یوسف مزارعی معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه دو  در دیدار با ایرج افشار، که  شهردار ناحیه ۷ و مدیران منطقه نیز حضور داشتند گفت: چهر های علمی و فرهنگی کشور ، سرمایه های ارزشمندی هستند که می بایست به نسل جوان معرفی شوند.

وی با اشاره به  اینکه چهرهای علمی و فرهنگی  به عنوان شهروند  برای منطقه بسیار ارزشمند است گفت:  تکریم و  اجرای برنامه هایی جهت معرفی این چهر ه ها در دستور برنامه های فرهنگی منطقه ٢ قرار دارد

معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه در ادامه خطاب به دکتر افشار سیستانی گفت: شما پاسدار خط مقدم میراث تمدنی نیاکان ما هستید و حضور شما در این منطقه باعث افتخار ماست.

 

 براساس این گزارش دکتر ایرج افشار سیستانی متولد ۱۳۱۹ زابل است دارای دکترای جامعه شناسی و از چهره‌های برجسته ی فرهنگی به‌شمار می‌آید. وی با وقف کتابخانه شخصی ، دست نوشته ها و هدایای دریافتی خود در مرکز اسناد و کتابخانه ملیسیستان وبلوچستان،حرکتی نو را در تاریخ فرهنگی ایران ثبت کرد.

از وی تا به‌حال بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب در حوزه‌های جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منتشر شده که کتاب دو جلدی «ایل‌ها، چادرنشینان و طوایف عشایری» وی در سال ۱۳۶۷ کتاب سال ایران شناخته شده است. همچنین این کتاب به‌عنوان کتاب برتر در گنجینه طلایی بزرگ لنین مسکو به‌ثبت رسیده است.

 

از دیگر افتخارات افشار سیستانی می‌توان به برترین نویسنده و پژوهشگر صنعت گردشگری ایران در سال ۱۳۸۴، دریافت نشان ادبی تاجیکستان در سال ۱۳۸۷ و چهره ماندگار از سوی شهرداری تهران و کمیسیون ملی یونسکو در ایران در سال ۱۳۹۳ اشاره کرد.

 

 

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه پارسیان بنر بیمه کوثر بنر بانک گردشگری بانک کار افرین بنر سازمان تامین اجتماعی بانک گردشگری موسسه اعتباری ملل بانک اینده
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها