۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي چاپ

مراجعه بیش از ۶۹ میلیون نفر به پزشکان و مراکز پاراکلینیکی تامین اجتماعی

مراجعه بیش از ۶۹ میلیون نفر به پزشکان و مراکز پاراکلینیکی تامین اجتماعی

ایران نو:در شش ماهه اول سال ۹۸، تعداد ۶۹ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۲۱۱ نفر به پزشکان و مراکز پاراکلینیکی تامین اجتماعی مر اجعه کرده اند.

به گزارش ایران نو، بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی این سازمان، از این تعداد، ۲۲ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۰۲ نفر به پزشکان عمومی، ۶میلیون و ۸۹۳هزار و ۸۸۳ نفر به پزشکان متخصص و ۲میلیون و ۱۹۵هزار و ۴۶۷ نفر به دندانپزشکان و ۳۷ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۵۵۹ نفر به مراکز پاراکلینیکی تامین اجتماعی مراجعه سرپایی داشته اند.
همچنین در این مدت، ۲۴۴ هزار و ۳۸۴ جراحی در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی انجام شده است که از این تعداد، ۱۱۳ هزار و ۱۸۷ مورد جراحی کوچک، ۹۱هزار و ۷۶۴ مورد جراحی متوسط و ۳۹هزار و ۴۳۳ مورد جراحی بزرگ بوده است.
گفتنی است، تا پایان شهریور سال جاری، جمعا ۴۷۷ هزار و ۶۷۰ بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری شدند که از این تعداد، ۴۳۶ هزار و ۵۴۶ نفر بیمه تامین اجتماعی، ۲۱هزار و ۳۳۰ نفر بیمه سلامت، ۴هزار و ۳۶۷ نفربیمه نیروهای مسلح، ۲۱۹ نفر بیمه کمیته امداد، ۴ هزار و ۶۸ نفر دارای سایر بیمه ها و ۱۱هزار و ۱۴۰ نفر به صورت آزاد بستری شدند.
همچنین سازمان تامین اجتماعی طی این مدت، با ۵هزار و ۱۳۸ مرکز درمانی طرف قرارداد بوده است که از این تعداد، ۹۵۲ بیمارستان، یکهزار و ۶۵۸ درمانگاه و پلی کلینیک، ۱۲۱ دی کلینیک و ۲ هزارو ۴۰۷ مرکز بهداشتی درمانی بوده است.

دیدگاه دیگران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه  کوثر بانک صادرات ایران بیمه پارسیان بنر بانک سینا
پربیننده‌ترین خبرها
آخرین خبرها